Koszykówka: CCC Polkowice - Utex ROW Rybnik 76:49

Marcin Indzierowski
Zgodnie z oczekiwaniami koszykarki CCC bez problemów ograły Utex ROW Rybnik w zaległym meczu 17. kolejki. Polkowiczanki prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty meczu i ostatecznie były lepsze o 27 punktów.

Oczy kibiców były zwrócone głównie na debiutującą w CCC Tangelę Smith. Amerykanka nie rzuciła jednak na kolana swoją grą. Widać było po niej spore zaległości treningowe i brak pełnego zrozumienia z zespołem. Podczas 17 minut spędzonych na parkiecie Smith trafiła 1 z 4 rzutów z gry, 2 z 4 rzutów wolnych, zebrała 3 piłki, raz asystowała i popisała się też trzema niezłej klasy blokami.
- Nie oczekiwałem, że nasza nowa zawodniczka wyjdzie na parkiet i w pojedynkę wygra nam mecz. Ona musi wkomponować się w zespół, poczuć ten parkiet, a na to potrzeba zdecydowanie więcej czasu - przyznał Krzysztof Koziorowicz, trener pomarańczowych.

W pierwszej połowie meczu polkowiczanki dały sobie rzucić ledwie 17 punktów. Kroku zawodniczkom CCC starała się dotrzymywać jedynie Rebecca Harris, autorka 13 z 17 oczek zdobytych przez przyjezdne przed przerwą (24 w całym spotkaniu). Fatalnie prezentowała się najlepsza snajperka ligi, Laurie Koehn. Amerykanka w pierwszych dwóch kwartach chybiła wszystkie 9 rzutów z gry. Przełamała się dopiero po zmianie stron, co nie zmienia faktu, że ostatecznie zakończyła mecz z 11 oczkami, ale przy bardzo słabej skuteczności (3/15). Co ciekawe, rybniczanki przyjechały do Polkowic bez trenera. Mirosław Orczyk od dawna nie zobaczył wypłaty i przed wczorajszym meczem jego cierpliwość się wyczerpała.

W innym zaległym spotkaniu Widzew Łódź przegrał z AZS-em Gorzów Wielkopolski 50:68.
W weekend liga pazuje, bo w niedzielę o godz. 18 w Lublinie dojdzie do konfrontacji reprezentacji Polski z drużyną Gwiazd Ford Germaz Ekstraklasy. W kadrze Dariusza Maciejewskiego nie znalazło się miejsce dla żadnej z koszykarek CCC. Przedstawicielką Polkowic w ekipie gwiazd ligi będzie natomiast Amisha Carter.

CCC Polkowice - Utex ROW Rybnik 76:49 (18:9, 18:8, 23:17, 17:15)
CCC: Jeziorna 14 (2), Trofimowa 11 (1), Carter 10, Babicka 9, Musina 9 (1), Zoll 7 (1), Pietrzak 6, Smith 4, Greene 4, Majewska 2, Dobrowolska 0, Dziwińska 0.