Zatrzymano dwóch mężczyzn. Co najmniej 22 przestępstwa w 8...

  Zatrzymano dwóch mężczyzn. Co najmniej 22 przestępstwa w 8 miesięcy

  PJ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci z Bolesławca zatrzymali podejrzanych o popełnienie, co najmniej 22 przestępstw w okresie ostatnich 8 miesięcy. Były to m.in. kradzieże telefonów komórkowych, laptopów oraz portfeli z pieniędzmi, a także paserstwo i posiadanie narkotyków.
  Część skradzionego mienia udało się już odzyskać. Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Obaj mężczyźni są mieszkańcami Bolesławca. Jeden z nich ma 26, a drugi 30 lat. Działali w okresie od kwietnia do listopada. Na swoim koncie mają m.in. posiadanie środków odurzających, paserstwo oraz kilkanaście kradzieży mienia. Ich łupem padały głównie telefony komórkowe, laptopy oraz portfele z pieniędzmi.

  Zatrzymani wykorzystywali otwarte drzwi do mieszkań, szatni, samochodów, pomieszczeń służbowych w placówkach oświatowych i zdrowotnych. Łącznie straty poniesione przez pokrzywdzonych w wyniku przestępczej działalności mężczyzn oszacowano na kwotę blisko 15 tysięcy złotych.

  Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tą sprawą. Docierają do kolejnych osób pokrzywdzonych i prowadzą czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama