Trasa Łódź - Wrocław w niecałe dwie godziny. Sprawdziliśmy...

  Trasa Łódź - Wrocław w niecałe dwie godziny. Sprawdziliśmy S8

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trasa Łódź - Wrocław w niecałe dwie godziny. Sprawdziliśmy S8
  1/2
  przejdź do galerii

  ©BJO

  1 godz. 50 minut – dokładnie tyle czasu zajęła nam podróż z Łodzi do Wrocławia po całej trasie S8. Wczoraj otwarty został ostatni brakujący odcinek tej drogi.
  ZOBACZ: Z Wrocławia do Łodzi w 2 godziny. Odcinek S8 Sieradz - Łask oddany do ruchu (ZDJĘCIA, MAPA)

  Drogowcy nie przesadzili. Trasę z Wrocławia do Łodzi można naprawdę pokonać w niecałe dwie godziny. Wczoraj oddano ostatni brakujący fragment S8 w woj. łódzkim – między Łaskiem a Sieradzem. Tym samym podróż skróciła się radykalnie. Nasz dziennikarz, jadąc zgodnie z przepisami, dojechał do Wrocławia w 1 godz. 50 minut.

  Podróż rozpoczęliśmy z centrum handlowego Port Łódź, gdzie zaczyna się trasa S14, która łączy Łódź z S8. Po niespełna dwóch godzinach byliśmy przy węźle Wrocław Północ.

  S8 w woj. łódzkim wykonana jest z betonu. Ma to zapewnić większą trwałość nawierzchni, ale może stwarzać dyskomfort dla kierowców aut o niskim zawieszeniu. Jadąc wyraźnie czuć bowiem miejsca, gdzie łączą się kolejne betonowe płyty. Przeszkadza również brak miejsc obsługi podróżnych na łódzkim fragmencie S8. MOP-y już stoją, ale nie przeszły jeszcze odbiorów technicznych. Zostaną udostępnione kierowcom za kilka tygodni.

  Dłużej poczekamy niestety na stację benzynową przy S8. Pierwsza stacja paliw ma zostać otwarta na MOP Michałowice (ok. 20 kilometrów od Wrocławia) przed Bożym Narodzeniem. Skorzystają z niej kierowcy jadący w stronę Warszawy. Innej stacji na S8 póki co nie będzie.

  Zobacz: W końcu budują stację paliw na S8 (ZDJĘCIA)

  S8 pozwala dojechać też z Dolnego Śląska do Warszawy w ok. 3 godz. 30 minut, jadąc niemal cały czas drogą ekspresową. Nie jest to jednak najszybsza droga do Warszawy.

  Kierowcy, którzy chcą pojechać krótszą, ale mniej wygodną trasą, mają alternatywę. Mogą przebyć 160 km drogą ekspresową do Sieradza i stamtąd odbić na północ. Później trzeba przejechać 50 km wąskimi wojewódzkimi drogami w kierunku Poddębic i dotrzeć do autostrady A2 prowadzącej wprost do Warszawy. Wtedy podróż do Warszawy potrwa nieco ponad 3 godz. To popularna droga, a wraz z otwarciem nowego odcinka S8, powstała obwodnica Sieradza, która pozwala dojechać do Warszawy bez konieczności wjeżdżania do tego miasta.

  Czytaj także

   Komentarze (75)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oznakowanie

   mg (gość)

   Zgłoś / 1 / 2

   Też jechałem. W nocy wcale nie widać mostów , brak na nich elementów odblaskowych.
   Mam nadzieje że to przejściowe.
   I jeszcze jedno ciężko jest zjechać na Oleśnicę ( centrum) brak oznakowania pt....rozwiń całość

   Też jechałem. W nocy wcale nie widać mostów , brak na nich elementów odblaskowych.
   Mam nadzieje że to przejściowe.
   I jeszcze jedno ciężko jest zjechać na Oleśnicę ( centrum) brak oznakowania pt. Oleśnica-Centrumzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   stryków a wjazd na s8

   wlodek (gość)

   Zgłoś / 1 / 1

   Dzięki Marku a napisz mi jaki jest czas przejazdu ze strykowa do wjazdu na s8 a co powiesz na droge ze strykowa ma południe do rzgowa do wjazdu na s8 (droga przez łódz)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   objazd

   Marek (gość)

   Zgłoś / 1 / 1

   Lepiej zjechać na następnym węźle za Strykowem czyli węzeł Zgierz tak jak napisałem w poście z 2 grudnia Ja jeżdżę czasem tą drogą z Pabianic do Zgierza (z małą korektą trasy)około 30 minut.Na...rozwiń całość

   Lepiej zjechać na następnym węźle za Strykowem czyli węzeł Zgierz tak jak napisałem w poście z 2 grudnia Ja jeżdżę czasem tą drogą z Pabianic do Zgierza (z małą korektą trasy)około 30 minut.Na opisanej przeze mnie trasie można wprowadzić lekkie zmiany które pozwolą ominąć często zakorkowany Konstantynów.W Aleksandrowie na drugich światłach pojechać prosto na Lutomiersk.Zjeżdżamy wtedy z DK 71.W Lutomiersku(UWAGA NA TORY TRAMWAJOWE)przekraczamy rzekę Ner i za chwilę skręcamy w lewo na Pabianice i w miejscowości Porszewice wracamy na DK71.Momentami jest trochę gorsza droga może ze 4 km ale ruch niewielki.Przejazd przez Łódź do Rzgowa to zły pomysł chyba że w nocy.Pierwszą przeszkodą jest rondo w Sosnowcu(nie mylić z tym na Śląsku),dalej powolny dojazd do Łodzi i przejazd przez nią.
   W drugi dzień Świąt odwiedzałem rodzinę koło Wrocławia.Z Pabianic do Sycowa odcinek 150 km jechałem 70 minut(można i szybciej),co znaczy droga ekspresowa.
   Pozdrawiam i polecam się na przyszłość nie tylko w przypadku tej trasy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   strykow a wjazd na S8

   włodek (gość)

   Zgłoś / 1 / 1

   Chce jechac z torunia do wrocławia przez łódz czy szybko przebije sie przez łodz i jak jechac zeby omijńąc łodz prosze o pomoc


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   objazd

   Marek (gość)

   Zgłoś / 2 / 2

   Przeczytaj mój post z 2 grudnia po północy
   Pozdrawiam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   S8

   stani (gość)

   Zgłoś / 5 / 2

   Zamiast się ,,licytować,, niech ktoś sensownie napisze jak najlepiej jadąc z Warszawy A2 od Strykowa do Wrocławia przejechać przez Łódz w wjechać na S8 ? Będę wdzieczny. Pozdrawiam Łodzian i...rozwiń całość

   Zamiast się ,,licytować,, niech ktoś sensownie napisze jak najlepiej jadąc z Warszawy A2 od Strykowa do Wrocławia przejechać przez Łódz w wjechać na S8 ? Będę wdzieczny. Pozdrawiam Łodzian i Wrocławiaków.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Objazd

   Marek (gość)

   Zgłoś / 8 / 2

   Witam !
   Jadąc np. ze stolicy A2 najlepiej zjechać na węźle Zgierz(to następny węzeł za Strykowem w kierunku Poznania odcinek płatny ale zapłacisz osobówką tylko 1.10 pln)tutaj kierujesz się do...rozwiń całość

   Witam !
   Jadąc np. ze stolicy A2 najlepiej zjechać na węźle Zgierz(to następny węzeł za Strykowem w kierunku Poznania odcinek płatny ale zapłacisz osobówką tylko 1.10 pln)tutaj kierujesz się do Zgierza a dalej na drogę krajową 71 przez Aleksandrów Łódzki i Konstantynów Łódzki do Pabianic.Przed samymi Pabianicami(mieszkam w tym mieście i tak przyjezdża do mnie rodzina z Trójmiasta czyli z A1)trafiasz na węzeł Pabianice Północ na S14 i tutaj od razu na pierwszym rondzie pierwszym zjazdem kierujesz się na Sieradz.Po około 10 km docierasz do węzła Róża i wpadasz na S8 do Wrocławia.Ten odcinek od zjazdu z A2 do wjazdu na S14 liczy blisko 40 km.Można z A2 zjechać na węźle Stryków ale wtedy wpadasz do Łodzi bądź jedziesz do Zgierza tą samą krajówką 71.Jednak po zjechaniu tutaj z A2 musisz pokonać rondo które przeważnie się korkuje.Można też jechać jeszcze dalej A2 do węzła Wartkowice i tam zjechać na Poddębice i dalej na Sieradz ale to jest dalej i tamta droga od A2 do S8 jest gorsza.Nie pchaj się przez Łódź bo jest rozkopana.Jak wracam od rodziny z Warszawy (z Chomiczówki)i jadę przez Łódź to przejazd do Strykowa zajmuje mi nieraz mniej czasu niż ze Strykowa do Pabianic i dlatego jeżdżę przez Zgierz.
   Pozdrawiam zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak jechać do Wrocławia ominąć Łódz z A2 i dalej na S8

   Stani (gość)

   Zgłoś / 1 / 1

   Marku dziękuje za opis trasy o którą prosiłem 1.12 2014r. Tak to najbardziej sensowny objazd zakorkowanej i rozkopanej Łodzi. POzdrawiam serdecznie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jesteście nienormalni

   Damian (gość)

   Zgłoś / 32 / 7

   Jesteście jacyś nie normalni. Jeszcze 4 - 5 lat temu nie było praktycznie nic, teraz uważam że naprawdę mamy nie złą infrastrukturę w łódzkim, a Łódź nie jest już odcięta od reszty miast w Polsce....rozwiń całość

   Jesteście jacyś nie normalni. Jeszcze 4 - 5 lat temu nie było praktycznie nic, teraz uważam że naprawdę mamy nie złą infrastrukturę w łódzkim, a Łódź nie jest już odcięta od reszty miast w Polsce. Doceniajcie do mamy, a nie Wam polaczkom jak zawsze coś nie pasuje ;/zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Smutek

   zmeczony (gość)

   Zgłoś / 5 / 4

   Dalej jest odcieta :) nie ma wjazdu na A 2 nie zauważyłeś ?? Poznan warszawa etc wiazd do miasta a w Łodzi rondo jak w Turku i stanie na 2h. Wyglada na celowe dzialanie warszawki ... SMUTEK

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Smacking idiots

   Idiots-smacker (gość)

   Zgłoś / 1 / 7

   A głupszy od słoika.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocławskie słoiki promienieją ze szczęścia

   warszawiak z urodzenia (gość)

   Zgłoś / 45 / 31

   Szybciej do pracy, a przy okazji słoiki się nie potłuką.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Redakcja

   Przestańcie pisać BZDURY !!! Natychmiast sprostować te informacje ! (gość)

   Zgłoś / 18 / 15

   "... po całej trasie S8. Wczoraj otwarty został ostatni brakujący odcinek tej drogi."

   Jaki ostatni brakujący odcinek ? Szaleju się pan opiłeś, panie Józefiak ? Brakujących odcinków jest jeszcze od...rozwiń całość

   "... po całej trasie S8. Wczoraj otwarty został ostatni brakujący odcinek tej drogi."

   Jaki ostatni brakujący odcinek ? Szaleju się pan opiłeś, panie Józefiak ? Brakujących odcinków jest jeszcze od wujka-wacka. Ta droga nawet w połowie nie jest gotowa !
   Dla przypomnienia Droga ekspresowa S8 ma połączyć Wrocław- Warszawę- Białystok !

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_ekspresowa_S8_(Polska)

   http://conadrogach.pl/droga-ekspresowa/s8/zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czytać ze zrozumieniem

   sagat (gość)

   Zgłoś / 17 / 10

   radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem, mowa o ostatnim brakującym odcinku miedzy wrocławiem a łodzią a nie jest mowa o całej trasie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @sagat

   "...radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem" - no właśnie ! (gość)

   Zgłoś / 8 / 9

   "... dokładnie tyle czasu zajęła nam podróż z Łodzi do Wrocławia po całej trasie S8."

   Po CAŁEJ trasie S8 !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   1:50 h do Łodzi + 1:50 h przez Łódź + 0:45 h do Wawy.

   PKP (gość)

   Zgłoś / 6 / 8

   To i tak lepiej, niż Pendolino (=wahadełko), ale bez wahadełka. Jak to u nas.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pendo

   mis (gość)

   Zgłoś / 1 / 1

   pendolino nie będzie jeździć na trasie Łódź - Wrocław.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pendolino

   vis (gość)

   Zgłoś / 1 / 1

   będzie jeździł, za kilka lat. Wkrótce rozpocznie się budowa tunelu pod Łodzią.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Teraz przez Łódź i korki tak, jak kiedyś przez Wrocław.

   KiX (gość)

   Zgłoś / 19 / 1

   Czekamy na A1 Stryków-Tuszyn. To najważniejsza i najbardziej potrzebna droga w Polsce. Ruch na niej będzie niemiłosierny. Szkoda tylko, że budują ją tak wąską - 2 x 2 pasy. Będą korki....rozwiń całość

   Czekamy na A1 Stryków-Tuszyn. To najważniejsza i najbardziej potrzebna droga w Polsce. Ruch na niej będzie niemiłosierny. Szkoda tylko, że budują ją tak wąską - 2 x 2 pasy. Będą korki.
   http://imgur.com/T0MMSWjzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak...

   sprawdziliście... (gość)

   Zgłoś / 1 / 4

   ...że jakieś trzęsienie ziemii wywołalisćie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama