Kolejny masowy grób w Meksyku. Ciała spalone i bez głów....

  Kolejny masowy grób w Meksyku. Ciała spalone i bez głów. Dziś we Wrocławiu marsz solidarności (FILM)

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzisiaj o godz. 14 na pl. Solnym zbierze się społeczność meksykańska, mieszkająca we Wrocławiu. – W towarzystwie naszych rodzin i przyjaciół chcemy zamanifestować swoją solidarność z mieszkańcami Meksyku. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się o licznych przypadkach łamania praw człowieka – informuje Gustavo Iñiguez organizator pokojowej manifestacji solidarności z Meksykiem i rodzinami 43 studentów zaginionych w Ayotzinapa.
  Organizatorzy liczą na udział w marszu około 150 osób. Przejdą z placu Solnego pod fontannę na wrocławskim Rynku, gdzie zapalone zostaną świece. To ma być symbolicznym akt solidarności z zamordowanymi oraz zaginionym studentami.

  – W Meksyku przestępstwa popełniane przez organy państwowe mają miejsce od dawna. We wrześniu społeczeństwem wstrząsnęła informacja o śmierci 6 studentów i zaginięciu kolejnych 43 – wyjaśnia Gustavo Iñiguez.
  Dodaje, że najprawdopodobniej 43 młodych ludzi zostało zatrzymanych przez policję, a następnie przekazanych grupie przestępczej, która miała zająć się ich egzekucją – tak zeznają świadkowie i sam szef grupy, ujęty parę dni po masakrze.

  W tym samym stanie, w którym pod koniec września zaginęło bez wieści 43 studentów, odkryto w czwartek kolejny masowy grób z 11 ciałami. Część z nich nie miała głów, a wszystkie były spalone.

  Przejdź do serwisu: Gazeta Wrocławska Plus

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co teraz My!

   glews (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Już niedługo będzie tak i w Polsce!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama