Nowy sprzęt dla szpitala

  Nowy sprzęt dla szpitala

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nowy sprzęt dla szpitala
  1/20
  przejdź do galerii

  ©Kacper Chudzik

  Władze trzech samorządów przekazały pieniądze na zakup nowego sprzętu dla głogowskiego szpitala. Łóżka, kardiomonitory myjki, szafki i system nadzoru sali porodowej już w części trafiły na szpitalne oddziały i służą pacjentom.
  W sumie na zakup nowego sprzętu szpital otrzymał 220 tys. złotych. 100 tysięcy pochodziło z gminy Grębocice, 70 tys. z gminy Polkowice, a 50 tys. przekazał głogowski ratusz.

  – Bardzo dziękujemy władzom samorządów, które przekazały nam fundusze na zakup tego sprzętu. Liczymy na owocną współpracę dla dobra mieszkańców także w przyszłości – mówił prezes głogowskiego szpitala Ryszard Brzozowski. – Korzystając z okazji dziękuję też panu staroście i radzie powiatu, za wielomilionowe oddłużenie szpitala, dzięki któremu możemy prowadzić inwestycje i normalnie funkcjonować.


  Jan Zubowski, prezydent Głogowa przyznał, że zaproponował szpitalowi dotację, gdy na własnej skórze przekonał się w jakich warunkach przebywają pacjenci, którzy muszą leżeć na starych łóżkach szpitalnych.

  – Cieszę się, że mogłem w ten sposób pomóc szpitalowi oraz przede wszystkim pacjentom – mówił.

  Wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński przecinając symboliczną wstęgę na łóżkach przyznał, że choć cieszy się, że mógł pomoc, to ma nadzieję, że z tych łóżek nie trzeba będzie za często korzystać.

  – Lepiej żeby ludzie nie chorowali, ale jeśli już, to niech leżą w godnych warunkach – dodał.

  Starosta Rafael Rokaszewicz przyznał, że przez ostatnie lata szpital przeszedł ogromne zmiany.

  – Pamiętajmy, że udało nam się oddłużyć szpital na wiele milionów złotych. Jednocześnie przeprowadziliśmy kosztowne inwestycje, takie jak budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dziękuję sąsiednim samorządom za współpracę, która owocuje lepszymi warunkami dla mieszkańców – mówił starosta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama