Urodzinowe zawody na pływalni Chrobry [Pływanie]

  Urodzinowe zawody na pływalni Chrobry [Pływanie]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Z okazji szóstych urodzin Pływalni Chrobry zorganizowane zostały Zawody Pływackie pod Patronatem Prezydenta Głogowa Jana Zubowskiego.
  - W zmaganiach na basenie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych, które uczestniczą na co dzień w programie "Nauki pływania" - mówi Tomasz Krzymiński ze spółki Chrobry Głogów S.A. - W sumie kilkadziesiąt osób rywalizowało w kilku konkurencjach.

  Wśród zorganizowanych konkurencji nie zabrakło takich zawodów jak: sztafeta pływacka drużyn mieszanych, pływanie indywidualne na czas chłopców i dziewcząt czy drużynowe i indywidualne wyścigi na zjeżdżalni.


  - Dodatkowo nagrodziliśmy przedstawicieli szkół za najlepszy doping. Te wyróżnienia i karty wstępu na basen o wartości 500 zł. Otrzymały je SP-2 i SP-6 - dodaje Krzymiński.

  Nagrody najlepszym pływakom wręczył prezydent Głogowa Jan Zubowski oraz prezes Chrobrego Janusz Kołtowski.
  Drużynowo zawody sztafetowe w pływaniu wygrała ekipa Szkoły Podstawowej nr 7, zaraz za nią znalazła się reprezentacja SP nr 6, a trzecie miejsce zajęła SP nr 2.

  Z kolei w zjeździe rurą na czas zwyciężyli uczniowie SP-6 przed Sp-2 i SP-7.

  Jeśli chodzi o zawody indywidualne dziewcząt - najlepsza okazała się Ola Błażejczyk przed Zosią Basińska i Oliwią Kulesza. Z kolei zjazd rurą na czas wygrała Oliwia Kulesza, kolejna była Wiktoria Rudzka, a trzecie miejsce zajęła Oliwia Hładowska.
  Wśród chłopców pływanie wygrał Krzysztof Matczuk przed Norbertem Szkudlarkiem i Aleksem Chrośniakiem. Zjazd wygrał Jakub Zienkiewicz przed Aleksem Chrośniakiem i Julianem Miszkinisem.

  W przerwie zmagania uświetnił pokaz pływania w wykonaniu Jacka Arentewicza. Głogowianin prezentował swoje umiejętności w różnych stylach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama