Dutkiewicz czy Stachowiak-Różecka? Kogo popierają kandydaci,...

  Dutkiewicz czy Stachowiak-Różecka? Kogo popierają kandydaci, którzy odpadli w I turze

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dutkiewicz czy Stachowiak-Różecka? Kogo popierają kandydaci, którzy odpadli w I turze
  1/2
  przejdź do galerii

  ©archiwum Polskapresse

  Kogo w II turze wyborów na prezydenta Wrocławia poprą kandydaci, którzy odpali w I turze? Jedni nie udzielą publicznie poparcia nikomu i decyzję pozostawią swoim sympatykom. Są jednak też kandydaci, którzy wskazali swojego faworyta.
  Waldemar Bednarz, kandydat SLD wyborach prezydenta Wrocławia poparł przed drugą turą Mirosławę Stachowiak-Różecką. - Po spotkaniu, jakie odbyłem z panią Mirosławą Stachowiak-Różecką zdecydowałem, że zagłosuję na nią w II rundzie wyborów na prezydenta Wrocławia. Pani Różecka zagwarantowała mi, że jako nowy prezydent Wrocławia będzie realizować program, który w kwestiach kluczowych dla Wrocławia i mieszkańców jest zbieżny z moim programem wyborczym i, co najważniejsze, jest korzystny dla naszego miasta - informuje Waldemar Bednarz.


  ZOBACZ KONIECZNIE: Kandydaci na prezydenta przed kamerą Gazety Wrocławskiej. Kogo wybierzecie? [FILMY]

  Dodaje, że w interesie wrocławian jest zachowanie równowagi oraz kontroli w sprawowaniu władzy. - Wrocławiowi potrzebna jest równowaga sił pomiędzy prezydentem a radą miejską, która przez kilka ostatnich lat była wykorzystywana przez Rafała Dutkiewicza jako bezwolna maszynka do głosowania. To zapewni także dialog i kontrolę w pełnieniu funkcji prezydenta - dodaje Waldemar Bednarz.

  Podobnie postąpił Robert Maurer. - Jako były kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Wrocławia, zwracam się do członków i sympatyków KNP, naszych kandydatów i mieszkańców Wrocławia kierując prośbę o zagłosowanie w II turze wyborów prezydenckich Wrocławia na kandydaturę Mirosławy Stachowiak-Różeckiej dla dobra wspólnej sprawy - apeluje Maurer. - Dla naszego środowiska udzielenie poparcia w wyborach osobie będącej działaczem PiS jest bardzo trudne ze względów ideowych. Jednak uwarunkowania natury ponadpartyjnej, tj. dobro Wrocławia i jego mieszkańców, każą szukać sprzymierzeńców przeciwko toksycznie działającemu obecnemu prezydentowi Dutkiewiczowi i zintegrowanej z nim Platformie Obywatelskiej. Realnie, jedyną kontrpropozycją jest w tej sytuacji kandydatka PiS-u - dodaje Robert Maurer.

  Robert Bogusławski, kandydat Solidarności Walczącej również popiera Mirosławę Stachowiak-Różecką. - Rafał Dutkiewicz dostał od nas czerwoną kartkę, musi wygrać ktoś inny - mówi Bogusławski.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - CZYTAJ WIĘCEJ

  Tomasz Owczarek, najmłodszy kandydat na prezydenta Wrocławia, oficjalnie nikogo nie poprze. - Swój świadomy i ostateczny wybór podejmę dopiero w najbliższą niedzielę, natomiast niezależnie od wyników będę aktywnie uczestniczył w opiniowaniu działań nowych władz Wrocławia oraz rozliczał je z realizacji swoich przedwyborczych obietnic - komentuje kandydat Wrocławskiej Inicjatywy Obywatelskiej. - Ostatecznie to każdy obywatel indywidualnie powinien zdecydować i przyjąć na siebie odpowiedzialność za swój świadomy wybór. Wszelkie praktyki przekazywania głosów przeczą idei obywatelskości, oddolności i demokracji, które wyznaję. Podkreślam więc tylko jedno - obywatele decydują: idźmy na wybory, odpowiedzialnie decydujmy o losach naszego miasta - dodaje Owczarek.

  Sztab Konrada Rychlewskiego z Lewicy Wrocławskiej przekazał, że ich kandydat oficjalnie nikogo nie poprze, ale będzie namawiał do uczestnictwa w wyborach.

  Robert Winnicki z Nowej Prawicy również nie poprze publicznie żadnego z kandydatów.

  Emil Antoniszyn z PSL nie wybrał jeszcze, na kogo zagłosuje.

  Czytaj także

   Komentarze (166)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Winnicki jest z Ruchu Narodowego, a nie Nowej Prawicy

   MufTur (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Niekompetencja, złościwość, czy hagada?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CAŁE

   MPK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ZAGŁOSUJE NA P. RÓŻECKĄ BO CHCĄ SIĘ SMYKA POZBYĆ

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Likwidacja Straży Miejskiej

   TS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Co ze Strażą Miejską Straż miejska zajmuje się głównie nękaniem i karaniem spokojnych obywateli nabijając kasę gminy . Wobec przestępców jest bezsilna i tchórzliwa. Należy ją zlikwidować.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Popieram przedmówcę

   edi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zostawmy w SM tylko ten wydział do karania chamów kierowców.
   Tych od nękania spokojnych obywateli zwolnijmy to będą pieniądze na walkę ze złym parkowaniem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dutkiewicz musi odejść !

   student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Polski niezawisły sąd go uniewinni. Skoro za spowodowanie wypadku z udziałem dwóch tramwajów temu typowi się upiekło to wszystko jest możliwe. A przypominam fakty związane z tym wydarzeniem:...rozwiń całość

   Polski niezawisły sąd go uniewinni. Skoro za spowodowanie wypadku z udziałem dwóch tramwajów temu typowi się upiekło to wszystko jest możliwe. A przypominam fakty związane z tym wydarzeniem:
   -dudkiewicz został zbadany na obecność alkoholu dopiero kilkanaście godzin później(!!!)
   -pomimo, że jedna z ofiar wypadku była hospitalizowana miesiąc czasów (złamanie) to sąd uznał, że nie zaszła okoliczność uszczerbku na zdrowiu powyżej 7 dni gdyż dłuższy pobyt w szpitalu i późniejsza rekonwalescencja nie była związana z wypadkiem (!!!!) Taka kożystna interpretacja skutków obrażeń ofiary wypadku oznacza dla dutkiewicza, to że odpowiadał tylko za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym co jest tylko wykroczeniem, a nie za spowodowanie wypadku drogowego tudzież katastrofy, które to mają kategorię przestępstwa. Osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo nie może ubiegać się o stanowisko w samorządzie.
   Takie cuda tylko we Wrocławiu są możliwe. Dodajmy, że tym poszkodowanym był motorniczy. Czyli albo jeździł ze złamaną nogą, albo złamał po wypadku, np w karetce :-)
   Smaczku sprawie dodaje wieść gminna, że po samym wypadku z samochodu dudkiewicza wyszła i oddaliła się w nieznanym kierunku pasażerka, bardzo ładna białogłowa:-)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WKURWIONY PRACOWNIK MPK

   MPK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   TEN LINK TEŻ OSUŃCIE DZIADY Z GW

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WKURWIONY PRACOWNIK MPK

   MPK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   GAZETA KASUJE NIEWYGODNE WPISY O DUDIM I JEGO SZWAGRZE SMYKU. MÓJ WCZORAJSZY ZNIKNĄŁ NIE MA WOLNOŚCI SŁOWA. LINK DOTYCZYŁ BANKRUTUJĄCEGO MPK. CZAS NA ZMIANY SZANOWNA GAZETO.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mirka!

   fan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Kto chcialby ogladnac Mirke w neglizu? Plus na tak, minus na nie:-) Ja zaglosuje na Mirke - zeby przewietrzyla te salony i skostniale lub zdurniale gabinety.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdrajców trzeba eliminować z życia publicznego

   jego mość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Celem wspólnej listy PO z Dudim było zniszczenie tego drugiego, bo jeśli chodzi o liderów politycznych to raczej PO ich więcej nie potrzebowała. Przeraża mnie naiwność Dutkiewicza że tego nie...rozwiń całość

   Celem wspólnej listy PO z Dudim było zniszczenie tego drugiego, bo jeśli chodzi o liderów politycznych to raczej PO ich więcej nie potrzebowała. Przeraża mnie naiwność Dutkiewicza że tego nie dostrzegł (chyba że na niego coś mieli) i dał się wykiwać jak dziecko. PO pojedzie z nim jak z furą gnoju jak przestanie im być potrzebny. Nie będzie jednak miał gdzie wrócić bo zdradził swoje środowisko, tak więc nie wróżę mu świetlanej przyszłości. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeśli nie damy szansy ,nic nie osiągniemy

   wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   To dążenie do dalszego rządzenia przez Dutkiewicza ma drugie ,znacznie poważniejsze dno.Trzeba szybko podjąć decyzję . Zostało dwa dni. Otóż ,nie liczą się mieszkańcy. Idzie druga transza kasy...rozwiń całość

   To dążenie do dalszego rządzenia przez Dutkiewicza ma drugie ,znacznie poważniejsze dno.Trzeba szybko podjąć decyzję . Zostało dwa dni. Otóż ,nie liczą się mieszkańcy. Idzie druga transza kasy unijnej i to jest głównym powodem dla którego "władza" i na szczeblu centralnym i lokalnym robi wszystko ,żeby utrzymać władzę . Posuną się do najgorszych świństw ,machlojek,fałszerstw ,żeby dorwać się do tej kasy. Agenda unijna już w pierwszej transzy po kontroli nie mogła się doszukać około 90 mld.Jak myślicie ,gdzie jest ta kasa ?A co się stanie z drugą transzą ,ostatnią ? Umocnią się we władzy, wielu stanie się milionerami,drobniejsi przedsiębiorcy padną ,bo zabraknie kasy ,jak w przypadku stadionu, czy autostrad. To jest ich główny cel, bo jest do zgarnięcia ponad 400mld. Jak myślicie,mam rację ?My mieszkańcy się nie liczymy. Czekają nas dziwne przetargi ,przewały,upadłość wielu drobniejszych firm.bo za pomocą tej kasy kolesie rozwalą drobną przedsiębiorczość i porobią "koncerny' To nas czeka. Dutkiewicz już łapki zaciera ,ze będzie rządził z Protasiewiczem na Dolnym Śląsku.Mamy szansę temu zapobiec ,robiąc w wyborach przeciwwagę dla tej kliki . Prezydent inny ,Rada Miejska, inna opcja. To wyjdzie Wrocławiowi tylko na dobre.Nie możemy pozwolić na taką dominację nierobów,kombinatorów i wszelkiej maści oszustów. W tej chwili nie jest ważne,czy ktoś jest z PIS,czy innej opcji.Teraz ważne ,że kandydatka proponuje zmiany ,przejrzystość i mądrzejsze rządy. Jak będzie ,czas pokaże ,ale trzeba dać szansę. Teraz ważne jest odciąć tę klikę ,sitwę ,bandę ,czy jak kto woli od unijnej kasy !!! P. Stachowiak-Różecka chyba głupsza od Dutkiewicza nie jest,bo tego pana już nikt w swojej głupocie i cynizmie nie przeskoczy.Czas na szczaw i mirabelki p. Prezydenciezwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do wrocławianina

   Spec od funduszy ue (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Niestety unijnej kasy nie można ukraść, a już tym bardziej nie może tego zrobić gmina czy spółka gminna. Więc zarzuty pt ze ktoś leci na unijną kasę są nieprofesjonalne. Kasa unijna jest bardzo...rozwiń całość

   Niestety unijnej kasy nie można ukraść, a już tym bardziej nie może tego zrobić gmina czy spółka gminna. Więc zarzuty pt ze ktoś leci na unijną kasę są nieprofesjonalne. Kasa unijna jest bardzo ściśle kontrolowana i rozliczana a co najważniejsze polega na refundacji, co oznacza, ze urzędnicy muszą najpierw przedstawić faktury a potem dopiero dostają refundacje poniesionych kosztów-a to już wyklucza wyłudzenie pieniędzy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dajmy szansę p. Mirosławie - niech rządzi kobieta!

   glwws (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 4

   Wrocław potrzebuje zmian i to w każdej materii: nowych ludzi! Możemy pomóc pani Mirosławie w wietrzeniu miasta! Jest nas jakieś 350 tys! Oj Dudi z tą wojną w Radzie przesadziłeś chłopie! Ja będzie...rozwiń całość

   Wrocław potrzebuje zmian i to w każdej materii: nowych ludzi! Możemy pomóc pani Mirosławie w wietrzeniu miasta! Jest nas jakieś 350 tys! Oj Dudi z tą wojną w Radzie przesadziłeś chłopie! Ja będzie trzeba przesadzimy cię z Remiszowem - rąk i siły wystarczy!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama