Wrocław: Naukowcy debatują nad demokracją

  Wrocław: Naukowcy debatują nad demokracją

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego przygotował międzynarodową konferencję o tym, w jakim stanie jest demokracja.
  Politolodzy zjechali do Wrocławia i od wczoraj uczestniczą w dwudniowej (25-26 listopada), międzynarodowej konferencji naukowej "Konsolidacja - czy tylko demokracji?". Przygotował ją Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

  - Wszystkie wykłady zapowiadają się bardzo ciekawie - mówi dr Marzena Cichosz z Instytutu Politologii.
  - Przyznam się, że niecierpliwie czekałam na wykład prof.
  Aleksa Szczerbiaka z University of Sussex w Wielkiej Brytanii. Wszyscy znamy jego publikacje, na przykład o eurosceptycyzmie, który dzieli na miękki i twardy. Mam wrażenie, że w Polsce większość partii politycznych prof. Szczerbiak zaliczyłby do ugrupowań eurosceptycznych. Także Platformę Obywatelską - mówi dr Marzena Cichosz.

  Większość naukowców przyjechała jednak do Wrocławia z krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej. Wszyscy naukowcy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Wielkiej Brytanii dyskutować będą nad stanem demokracji w Europie Środkowo-Wschodniej, płynącym z tego tytułu wyzwaniom dla społeczeństw naszego regionu oraz zagrożeniom dla jakości życia publicznego.

  Konferencja ma również na celu uczczenie 65. urodzin profesora Andrzeja Antoszewskiego z Instytutu Politologii UW. Większość swoich prac naukowych poświęcił problematyce systemów politycznych. Obecnie prof. Antoszewski specjalizuje się w teorii systemów politycznych, ze szczególnym uwzględnieniem badań komparatystycznych życia politycznego Europy Zachodniej i Wschodniej.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak wlasnie

   cj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   je..c demoracje! czyli nierzady iditow nad madrymi ludzmi!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama