Boski rozwód w Imparcie

  Boski rozwód w Imparcie

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Krystyna Podleska, słynna Ola z filmu "Miś" Stanisława Barei, przyjeżdża do Centrum Sztuki Impart z monodramem "Mój boski rozwód".
  W "Misiu" zagrała kochankę samego prezesa Klubu Sportowego "Tęcza" Ryszarda Ochódzkiego. W "Moim boskim rozwodzie" opowiada historię kobiety w średnim wieku, którą mąż porzuca, a córka wyprowadza się z domu.

  Angela, bohaterka monodramu, musi wypełnić pustkę powstałą w jej życiu. Na szczęście ma psa i telefon... Kobieta pokazuje, że do zwycięstwa nad trudnościami potrzebne jest poczucie humoru, dystans do rzeczywistości i ciekawość świata. Monodram wyreżyserował Jerzy Gruza w Teatrze Ludowym w Krakowie.

  Krystyna Podleska urodziła się w Londynie, ukończyła londyńską Webber Douglas Academy Of Dramatic Art. Ma na swoim koncie występy w wielu brytyjskich teatrach, m.in. w Royal Court Theatre i Richmond Theatre, a także w telewizji BBC.

  Znamy ją też z filmów: "Barwy ochronne" (pod nazwiskiem Christine Paul zagrała zagraniczną uczestniczkę obozu akademickiego) i "Kontrakt" Krzysztofa Zanussiego (Patrycja). Telewidzowie znają ją z takich seriali, jak "Ojciec Mateusz", "Zamiana" i "Świat według Kiepskich".

  Spektakl w Imparcie (ul. Mazowiecka 17) będzie można zobaczyć w polskiej wersji językowej 15 lutego, w angielskiej 16 lutego. Obydwa o godz. 19. Bilety są po 20-25 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama