Rokaszewicz kontra Zubowski. Kto wygra II turę wyborów na...

  Rokaszewicz kontra Zubowski. Kto wygra II turę wyborów na prezydenta Głogowa?

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rokaszewicz kontra Zubowski. Kto wygra II turę wyborów na prezydenta Głogowa?
  1/52
  przejdź do galerii
  Wyborczy wyścig do najwyższego urzędu w mieście nie jest jeszcze rozstrzygnięty. Głogowianie niemal po równo podzielili swoje głosy między urzędującym od ośmiu lat prezydentem Janem Zubowskim (43 proc.), a starostą Rafaelem Rokaszewiczem (46 proc.). Jednak ze wskazaniem na tego drugiego.
  Różnica nie jest duża, bo wynosi zaledwie 602 głosy, ale Rafaelowi Rokaszewiczowi pozwoliła w pierwszej turze wyjść na prowadzenie.

  - Ogromnie się cieszę, tym bardziej, że cztery lata temu nie zdołałem wejść do drugiej tury - mówi. - Postaram się przekonać głogowian, by to właśnie mi zaufali i 30 listopada oddali na mnie swój głos.

  Na pytanie, czy praca z radą, w której większość mandatów zostanie obsadzonych przez ludzi Jana Zubowskiego, będzie możliwa, Rafael Rokaszewicz odpowiedział: - Wobec radnych zamierzam prowadzić zupełnie inną politykę niż pan Zubowski. Radny ma się czuć odpowiedzialny za projekty ze swojego podwórka, czy ulicy. Jestem na to otwarty. Radni reprezentują swoich wyborców i nie przychodzą do rady by politykować, ale by realizować projekty.

  Rozpoczynając kampanię wyborczą prezydent Jan Zubowski nie przewidywał drugiej tury. Jednak też, do wyników głosowania jak i do swojego rywala, Rafaela Rokaszewicza, podchodzi z respektem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama