Wrocław: Przed drugą turą można wpisać się do spisu wyborców...

  Wrocław: Przed drugą turą można wpisać się do spisu wyborców (WZÓR WNIOSKU)

  Marcin Walków

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mirosława Stachowiak-Różecka czy Rafał Dutkiewicz? Ostatecznie zdecydujemy 30 listopada. Ten, kto mieszka we Wrocławiu, ale nie jest w mieście zameldowany, ma jeszcze czas, by przed drugą turą dopisać się do spisu wyborców.
  Wniosek o wpis do rejestru wyborców można złożyć przez cały rok. - To, czy wyborca zostanie wpisany do rejestru tuż przed II turą wyborów, zależy w dużej mierze od urzędników w danej gminie - wyjaśnia Beata Tokaj, dyrektor Zespołu Prawnego w Krajowym Biurze Wyborczym we Wrocławiu. Wpis nie jest bowiem dokonywany "automatycznie". Urzędnika trzeba przekonać, że we Wrocławiu mieszka się na stałe, nawet jeśli bez meldunku.

  - Jeśli wyborca wraz z wnioskiem złoży dokumenty poświadczające fakt stałego zamieszkiwania w danej gminie od dłuższego czasu, jak najbardziej znajdzie się on w spisie wyborców, mających prawo oddać głos w drugiej turze wyborów samorządowych - dodaje Beata Tokaj.

  Słowa te potwierdzają urzędnicy wrocławskiego magistratu.
  - Osoby, które złożą wnioski i zostaną one rozpatrzone pozytywnie, zostaną umieszczone w spisach wyborców przed drugą turą głosowania - mówi Halina Chorzempa z wydziału spraw obywatelskich.

  Dokumenty, które potwierdzą, że mieszkamy we Wrocławiu od dłuższego czasu to np. akt własności mieszkania, umowa najmu, rachunki za prąd lub gaz dotyczące zamieszkiwanego lokalu. Liczy się też zameldowanie na pobyt czasowy albo zeznania świadków.
  - Kiedy dowodem potwierdzającym stałe zamieszkiwanie we Wrocławiu mają być zeznania świadków, należy zgłosić się ze świadkami w dziale ewidencji ludności – Rejestr Wyborców przy ulicy Gabrieli Zapolskiej 4 - dodaje Halina Chorzempa.

  Prezydent Wrocławia ma trzy dni na rozpatrzenie złożonego wniosku. Najlepiej więc taki wniosek złożyć najpóźniej w poniedziałek, 24 listopada. Druk wniosku można pobrać tutaj (kliknij i otwórz plik pdf)

  Wnioski we wrocławskim magistracie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4 przyjmowane są w pokojach 221,222 i 223 w godzinach 8-15.15 od poniedziałku do piątku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jechałem rano...

   złośliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ...obok budynków urzędu miejskiego i trzęsło autem okropnie. Trzęsienie spowodowali urzędnicy drżący ze strachu przed utratą pracy. Mają powody!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   kłamstwo, byłem przed wyborami do UE na Zapolskiej, dopisali mnie do spisu, zagłosowałem do UE, a w niedzielę do samorządowych już mnie nie było na liście. Nikt nic nie wie. Niekompetentni urzędnicy!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A

   A (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A została wydana Panu decyzja o dopisaniu do stałego rejestru wyborców czy wpisał się Pan tylko do spisu? Pewnie to drugie.. a teraz wina urzędnika :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taka prawda

   taka prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   A dlaczego chłoptasiu chcesz tu głosować w wyborach samorządowych??? Czyżby dlatego że nie jesteś tu zameldowany i masz to miasto gdzieś??? Zamelduj się i będziesz głosować i od razu miasto będzie...rozwiń całość

   A dlaczego chłoptasiu chcesz tu głosować w wyborach samorządowych??? Czyżby dlatego że nie jesteś tu zameldowany i masz to miasto gdzieś??? Zamelduj się i będziesz głosować i od razu miasto będzie miało jakiś pożytek z ciebie a dokładnie z twoich podatków. Jak jesteś dalej zameldowany na swojej wiosce to śmigaj tam głosować na wójta, albo sołtysa.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Guzik prawda

   Aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nieprawdą jest to co piszesz... Można we Wrocławiu rozliczać się ze skarbówką, nie mając meldunku stałego czy czasowego. Więc bardzo możliwe, że "I" odprowadza podatki temu właśnie miastu (czyt....rozwiń całość

   Nieprawdą jest to co piszesz... Można we Wrocławiu rozliczać się ze skarbówką, nie mając meldunku stałego czy czasowego. Więc bardzo możliwe, że "I" odprowadza podatki temu właśnie miastu (czyt. Wrocławiowi), więc pożytek z tego ma, soł.....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do pobierających pensje w UM, spółkach miejskich oraz ich rodzin. Do mieszkańców tego miasta

   Nasza Najwybitniejsza Mikstacka Osoba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wobec realnego zagrożenia przejęcia władzy w tym mieście przez wrogie Naszej Osobie siły, Nasza Wybitna Mikstacka Osoba przypomina:
   Nasza Osoba przypomina zatrudnionym w UM i spółkach dzięki komu...rozwiń całość

   Wobec realnego zagrożenia przejęcia władzy w tym mieście przez wrogie Naszej Osobie siły, Nasza Wybitna Mikstacka Osoba przypomina:
   Nasza Osoba przypomina zatrudnionym w UM i spółkach dzięki komu pobieracie pensje pozwalające wam godnie żyć.
   Nasza Osoba przypomina, że tylko głosowanie na Naszą Wybitną Osobę i wygranie tych wyborów pozwoli wam na dalsze godne życie za pieniądze mieszkańców tego miasta.

   Nasza Osoba przypomina, że tylko głosowanie na Naszą Wybitną Osobę i wygranie tych wyborów pozwoli mieszkańcom tego miasta na świetlane życie pod przywództwem Naszej Wybitnej Mikstackiej Osoby.
   Oddzielne serdeczne słowa kieruję do "lokalnego układu" - dzięki Waszej przychylności i Waszym głosom zwycięstwo Naszej Osoby będzie jeszcze większe. Możecie liczyć na jeszcze wiekszą przychylność naszej osoby w kolejnej kadencji.
   Wszyscy odszczepieńcy niech nie liczą na pobłażanie Naszej Osoby. Żadnych intratnych kontraktów, umów ani stanowisk dla takich nielojalnych Nasza Osoba nie przewiduje.
   ŁĄCZY NAS WROCŁAW.
   ZWYCIĘŻYMY :)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dutkiewicz pakuj się

   Zwykły mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Dutkiewicz pakuj się wraz z całą swoją sitwą.Wrocław będzie latami spłacał twoje długi i przekręty

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama