Coraz bliżej budowy stadionu na Maślicach

  Coraz bliżej budowy stadionu na Maślicach

  Magdalena Kozioł

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wojewoda Rafał Jurkowlaniec wydał w poniedziałek decyzję lokalizacyjną dla stadionu przy ul. Drzymały, który ma być budowany z myślą o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej.
  To oznacza, że inwestor, czyli spółka Wrocław 2012, może wreszcie wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę sportowej areny.

  - Może to uczynić nawet już dzisiaj - podkreśla Danuta Kidybińska, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.
  Wojewoda miał wydać decyzję już miesiąc temu, ale okazało się, że pracownicy spółki i urzędnicy wrocławskiego magistratu nie zauważyli poważnego błędu, który uniemożliwiał podpisanie tego ważnego dokumentu.

  O sprawie napisaliśmy, kiedy okazało się, że dokładnie w miejscu, w którym według planów miało się znajdować jedno z głównych wejść na stadion i parking dla kibiców, w innych dokumentach planowano budowę ruchliwej drogi - łącznika ulicy Lotniczej i Drzymały.

  W lipcu takie właśnie niedopracowane mapy przedstawiono wojewodzie, który wówczas odmówił wydania decyzji lokalizacyjnej. Bez niej, wszelkie inwestycje na tym terenie stanęły pod znakiem zapytania.

  Miasto wspólnie ze spółką musiało więc przygotować nowe dokumenty. Na szczęście, urzędnicy uporali się z tym szybko i nie trzeba było brać pod uwagę czarnego scenariusza, że arena powstanie już po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej.

  Michał Janicki, dyrektor departamentu spraw społecznych w urzędzie miejskim, a jednocześnie przewodniczący zespołu ds. budowy obiektów sportowych w komitecie organizacyjnym Euro 2012, przewiduje, że budowa stadionu będzie mogła rozpocząć się już w listopadzie tego roku.

  Do września spółka Wrocław 2012 z dziewięciu firm, które zgłosiły się do przetargu, wyłoni pięć najlepszych ofert.
  - Spośród nich do października wybierzemy głównego wykonawcę stadionu - tłumaczy Hanna Domagała, dyrektor biura ds. Euro 2012.
  Przy rozstrzygnięciu przetargu najważniejsza będzie cena budowy stadionu, później termin jego wykonania, a następnie okres gwarancji.

  We wrześniu ma być rozstrzygnięty też drugi przetarg - na oczyszczenie i przygotowanie terenu pod budowę stadionu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama