Ważne
  Jarosław Kaczyński odpowiada za śmierć 96 osób? To logiczne

  Jarosław Kaczyński odpowiada za śmierć 96 osób? To logiczne

  Arkadiusz Franas

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wielokrotnie już sobie obiecywałem, że nie napiszę ani słowa o PiS-ie i prezesie tego ugrupowania, które w mistrzowski sposób potrafi żerować na ludzkich, prostych emocjach. Nie da się. Łatwiej było rzucić palenie. Inspiracje człowieka atakują czasami kilka razy dziennie. I gdy już wydaje się, że straszniej być nie może... jest. I wbrew temu, co sądzą niektórzy, nie ma to nic wspólnego z polityką. Bo brak rozsądku (celowo używam eufemizmu, żeby nie być posądzonym o braki w wychowaniu i spędzanie dzieciństwa na podwórku) nie ma nic wspólnego z poglądami. To się ma lub nie.
  Jarosław Kaczyński odpowiada za śmierć 96 osób? To logiczne

  ©Paweł Relikowski

  Oto w tym tygodniu prezes objawił, że Komorowski odpowiada za śmierć co najmniej trzech osób, które zginęły pod Smoleńskiem, bo jeszcze jako marszałek Sejmu nie przełożył jakiegoś głosowania. Trzeba być totalnym stoikiem, wykształconym przez mistrzów zen, by na takie słowa nie zareagować agresywnie.

  Rozumiem, że można nie lubić prezydenta Bronisława Komorowskiego, nie podzielać jego spojrzenia na świat. Dociera do mnie, że trudno pogodzić się z porażką w demokratycznych wyborach. Ale czy już naprawdę na tym świecie nie ma żadnych granic? Bo stosując logikę prezesa, zupełnie spokojnie mogę powiedzieć, że to przez Jarosława Kaczyńskiego pod Smoleńskiem zginęło 96 osób.

  Przecież on namawiał swego brata do startu w wyborach prezydenckich, to on podsycał konflikt z ekipą Tuska itd. Bo gdyby nie to, to 10 kwietnia ubiegłego roku nie poleciałby samolot na obchody rocznicowe do Katynia, ponieważ premier z prezydentem pewnie razem oddaliby hołd Polakom tam zabitym. I pewnie odbyłoby się to kilka dni wcześniej. Nieprawdaż? No właśnie, moje przypuszczenie jest równie chore jak prezesa. Ile trzeba mieć zła w sobie, by w ogóle tak kombinować. Przerażające i smutne zarazem.

  Tak samo, jak powstanie arcydziwnego tworu, czyli parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Wolności Przekazu i Poszanowania Zasad Dialogu Społecznego w Komunikacji. Przepraszam za tę nazwę, ale nie ja ją wymyśliłem. Jego zadaniem ma być monitorowanie polskiej sieci.

  Jak się łatwo domyślić, powstaje z inicjatywy posłów PiS-u. Zacytuję szefa zespołu, posła Andrzeja Jaworskiego: "Mamy konkretne przykłady całych stron czy forów, które kipią nienawiścią, obrażają konkretne osoby, w tym te, które nie pełnią funkcji publicznych". Nie mówię, że nie ma problemu internetu. Powiem więcej, nawet częściowo zgadzam się z opinią twórcy słynnych powieści sensacyjnych "Dzień szakala" i "Psy wojny" Fredericka Forsytha, który twierdzi: internet to śmieć. Choć ja bym sprecyzował, że śmietnik, na którym można znaleźć wiele cennych rzeczy. I pewnie potrzebna jest jakaś forma nadzoru, ale na pewno nie jest to żadne ciało parlamentarne śledzące strony, na których ludzie "obrażają konkretne osoby". Ja na przykład bardziej oczekiwałbym zespołu, który zająłby się innymi tekstami obrażającymi ludzi (i nieważne, jakie mamy o nich zdanie), a zostały wypowiedziane przez polityków.

  Przestaniecie gadać głupoty, to nikt ich nie będzie powtarzał i przetwarzał. A tuo Lare incipe - ci, co mieli łacinę, wiedzą, o co chodzi. Zaczynaj od własnego domu, od własnych drzwi!"Wchodził w d... Moskwie, a nie o ludzi się upominał!" - o Lepperze. "Agent albo wariat" - o Marku Jurku. "Moskwa dysponuje takimi dokumentami dotyczącymi przeszłości prezydenta, które go czynią niesuwerennym w decyzjach" - o Aleksandrze Kwaśniewskim. To naprawdę bardzo wybrane "dzieła" Jarosława Kaczyńskiego. Albo "Dlatego też pozwolę sobie zadedykować panu ten cytat: Człowiek bez honoru jest gorszy niż śmierć"- poseł Mariusz Kamiński do Donalda Tuska. I żeby była jasność, język ten nie przynależy tylko do jednej opcji politycznej. PO też ma swoje za uszami. "Czy młotek może być ofiarą młotkowego?" - Stefan Niesiołowski o Arkadiuszu Mularczyku. "Jest człowiekiem o miernej inteligencji" - ten sam o Grzegorzu Lacie. No i na przykład: "Panie pośle, co pan burczy tam pod nosem? Pan mówi, że ja nie wiem do końca, co się dzieje w dyskotece. A pan jest taki bywalec dyskotek i specjalista od obcinania uszu czy od zażywania amfy?". Donald Tusk do Bolesława Piechy podczas debaty sejmowej.

  Żeby było ciekawiej, to powyższe cytaty znalazłem oczywiście w internecie, więc okazuje się, że ci, co mają dbać o czystość, sami dość dobrze brudzą.

  Bo, Panie i Panowie Posłowie, internet ma to do siebie, że zasysa prawie wszystko, co na tym świecie zostało powiedziane. I jak już mówiłem, jest sam w sobie ważnym problemem, ale nie wiem, czy poważniejszym nie jesteście wy sami. Przestaniecie gadać głupoty, to nikt ich nie będzie powtarzał i przetwarzał.

  A tuo Lare incipe - ci, co mieli łacinę, wiedzą, o co chodzi. A ponieważ nasi politycy podkreślają swe klasyczne wykształcenie, więc może kiedyś do nich dotrze, że: zaczynaj od własnego domu, od własnych drzwi! Czyli zaczynaj od siebie.

  Czytaj także

   Komentarze (21)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawca śpi w Sejmie w 1-szej ławie

   kt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 16

   Po co szukać wyjaśnienia w USA i na arenie międzynarodowej (Fotyga i Macierewicz), gdy przyczyna i główny sprawca katastrofy siedzi w pierwszym rzędzie ławek sejmowych i albo śpi albo złośliwie...rozwiń całość

   Po co szukać wyjaśnienia w USA i na arenie międzynarodowej (Fotyga i Macierewicz), gdy przyczyna i główny sprawca katastrofy siedzi w pierwszym rzędzie ławek sejmowych i albo śpi albo złośliwie chichocze a najczęściej opuszcza Sejm bo sprawy istotne dla Narodu i Państwa Polskiego kompletnie go nie obchodzą! Zgadnijcie kto to jest!? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie wystarczy znać łacinę

   xcv (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 18

   Jak widać z tekstu nie wystarczy znać łacinę, by nie być idiotą. Tekst powtarza po tygodniach argumenty z Wyborczej. toczka w toczkę, bez żadnej własnej myśli, dodając do tego łacińską maksymę....rozwiń całość

   Jak widać z tekstu nie wystarczy znać łacinę, by nie być idiotą. Tekst powtarza po tygodniach argumenty z Wyborczej. toczka w toczkę, bez żadnej własnej myśli, dodając do tego łacińską maksymę. Zamiast szukać cytatów w necie, trzeba się uczyć logiki. Zdanie, że Kaczyński w podobny sposób odpowiada za śmierć trzech posłów jak Komorowski (bo o tym mówił Kaczyński) jest tak samo prawdziwe, jak to, że za to odpowiada Franas, przecież od lat podsyca nienawiść do PiSu, a na fali tego Tusk podjął decyzję o dwóch wizytach. Głupie? Głupie. Kiedy zaczynamy narzekać na stan klasy polityków, pamiętajmy też o poziomie dziennikarzy. Czasem zwykły zdrowy rozsądek czytelnika wart jest więcej niż, przepraszam, przemyślenia prowincjonalnego redaktora po szperaniu w internecie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co z ciebie za burak

   amigo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 18

   napisz ,że Polacy żyją w dostatku dzięki miłosciwie panującemu Tuskowi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to za bełkot? Czy nie wstyd?

   helmut (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

   Cytat:
   Tytuł wzięty od idioty. Posłużenie się nim, to oczywiste chamstwo połączone z chuligaństwem prasowym. Boli mnie, że redaktor którego szanowałem idzie na ordynarne skróty i wypisuje ten...rozwiń całość

   Cytat:
   Tytuł wzięty od idioty. Posłużenie się nim, to oczywiste chamstwo połączone z chuligaństwem prasowym. Boli mnie, że redaktor którego szanowałem idzie na ordynarne skróty i wypisuje ten powyższy i jakże plugawy tytuł .
   Mimowolnie nasuwa mi się myśl, że to tacy właśnie bezmyślni i antynarodowi dziennikarze są pośrednimi winowajcami całości zła w Polsce, a w tym winni są zaistnieniu przyczynek do tragedii smoleńskiej.   z wscieklosci, to ty mozesz jedynie cmoknac w rzyc pana redaktora.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krasnale

   Helmut (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 19

   Dobre, dobre! A krasnale stukaja w dekiel entuzjastom pisowskiej milosci !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bzdury to niech pan redaktor swoim funflom opowiada

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

   Przecież wy funkcjonariusze medialni nie możecie żyć bez PiSu i jego prezesa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bzdura

   edi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 18

   Cytat:
   Do jarekcrx - skąd możesz wiedziec co mysli większosc polaków ?


   On miał na myśli POlaków czyli tych co dziś wierzą w PO a za jakiś czas będą na nią pluć.
   Bo partie przychodzą i...rozwiń całość

   Cytat:
   Do jarekcrx - skąd możesz wiedziec co mysli większosc polaków ?


   On miał na myśli POlaków czyli tych co dziś wierzą w PO a za jakiś czas będą na nią pluć.
   Bo partie przychodzą i odchodzą a nienawiść zasiana w ludziach pozostaje.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawda

   edi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 20

   Cytat:
   Dziekuje za artykul, w koncu ktos sie odwazyl napisac to co mysli wiekszosc Polakow. Niedlugo wszyscy glosujacy na PO beda winni smierci okolo 100 osob - stosujac rzecz jasna retoryke...rozwiń całość

   Cytat:
   Dziekuje za artykul, w koncu ktos sie odwazyl napisac to co mysli wiekszosc Polakow. Niedlugo wszyscy glosujacy na PO beda winni smierci okolo 100 osob - stosujac rzecz jasna retoryke prezesa..


   Chyba POlaków.
   Polacy to wybrali prezydenta Lecha Kaczyńskiego niepozwolili zostać prezydentem Donaldowi Tuskowi.
   Od tamtego czasu ów sie wściekł i pluł na prezydenta zmuszał do opluwania swoich kolegów partyjnych którym szefował.Gdy został premierem zmuszał swoich ministrów do opluwania prezydenta.
   To opluwanie zniesmaczyło Polaków wiec szanse Tuska w ponownym kandydowaniu na prezydenta zmalały.
   Gdy mu spin-doctorzy wytłumaczyli ze w swej nienawiści za daleko się posunął i powinien to zostawić Palikotowi i Niesiołowskiemu to zrozumiał że może drugi raz przegrać z Lechem Kaczyńskim.
   I tu z pomocą pośpieszyli Rosjanie z premierem agentem KGB i pozbyli się kontrkandydata.
   Teraz dla niepoznaki wystarczyło wypchnąć Komorowskiego bo on się będzie słuchał premiera tak jak się słucha prezydent Miedwiediew premiera agenta KGB.
   Polacy jednak swój rozum mają i nie zapomną tak jak nie zapomnieli Katynia.


   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Proszę

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 14

   Proszę, śpiewaj, maluj, pij, kradnij ale już więcej nie pisz...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Franas,

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 15

   Jak zwykle genialne! Cóż za przemyślana składnia, błyskotliwość języka i cięty dowcip! Dowalił Pan każdemu po kolei, jest Pan wielki, w ogóle uwielbiam Pana!!! Oby tak dalej!!! Słiiit

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo