Gruzja - Polska wynik 0:4. Glik, Krychowiak, Mila i Milik...

Gruzja - Polska wynik 0:4. Glik, Krychowiak, Mila i Milik bohaterami (BRAMKI, RELACJA, ZDJĘCIA)

Rafał Bajko

GRUZJA - POLSKA 0:4
    Polska wygrała z Gruzją 4:0 w meczu grupy D eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy, który odbył się w Tbilisi. Bramki zdobyli Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Mila i Arkadiusz Milik.

Kamil Glik: Kolejne zwycięstwa nakręcają drużynę. Kroczek po kroczku zmierzamy po awans

(film: Agencja TVN/x-news)

Bez wyników, bez trenera i bez perspektyw na sukcesy - tak wyglądała reprezentacja Gruzji przed meczem z Polską w eliminacjach Euro 2016. - Przyjechaliśmy z konkretnym celem zdobycia trzech punktów i realizowania zadań postawionych przed naszymi zawodnikami. Gruzini mają swoje problemy, ale z pewnością nadal to bardzo groźna drużyna - mówił natomiast przed meczem trener reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Gruzja - Polska 0:1 piękna bramka Kamila Glika

W pierwszym składzie biało-czerwonych wyszedł Sebastian Mila ze Śląska Wrocław. Gracz, który został bohaterem spotkania z Niemcami dziś był niezwykle podbudowany zaufaniem, którym obdarzył go selekcjoner reprezentacji Polski. Popularny "Roger" stwierdził nawet kilka dni temu, że na zgrupowanie reprezentacji wybierze się nawet rowerem.

Gruzja - Polska - pierwsza połowa bez bramek
    Pierwsza część meczu Gruzja - Polska była potwierdzeniem tego, czego można było się spodziewać przed spotkaniem. Gruzini szczelnie zabezpieczyli swoją bramkę, ale Polacy zdołali stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji. W 17 minucie na mocny strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Arkadiusz Milik, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. W całej sytuacji biało-czerwoni mieli podwójnego pecha, bo dobitka Kamila Grosickiego zatrzymała się na słupku.

Gruzja - Polska 0:2 gol Grzegorza Krychowiaka

Gruzja - Polska wynik w drugiej połowie
    Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Polaków. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili piłkę w pole karne zgrał Grzegorz Krychowiak, a tam głową formalności dopełnił Kamil Glik.

Gruzja - Polska 0:3 bramka Sebastiana Mili

W 70 minucie obaj panowie zamienili się rolami. To Glik przedłużył dośrodkowanie Rybusa, po którym z najbliższej odległości do siatki trafił Krychowiak. Polacy nie poprzestali jednak na dwubramkowym prowadzeniu. Po wyłożeniu piłki przez Milika, pięknym, technicznym uderzeniem popisał się Mila.

Gruzinów w doliczonym czasie gry dobił jeszcze Milik, który dobił uderzenie Roberta Lewandowskiego zablokowane przez Gruzinów. Polacy potwierdzili, że tej jesieni są w świetnej formie.

Gruzja - Polska 0:4
    Bramka: Kamil Glik (51-głową), Grzegorz Krychowiak (70), Sebastian Mila (73), Arkadiusz Milik (92).
    Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy).

Gruzja - Polska 0:4 gol Arkadiusza Milika