Archeolodzy zdziwieni oświadczeniem inwestora galerii...

  Archeolodzy zdziwieni oświadczeniem inwestora galerii Marcredo

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Archeolodzy zdziwieni oświadczeniem inwestora galerii Marcredo
  Firma Elbfonds Developement tłumaczyła w ubiegłym tygodniu opóźnienie w budowie galerii Marcredo pracami archeologicznymi. Głogowscy archeolodzy przyznają, że zdziwiło ich to oświadczenie, bo o żadnych pracach przed rozpoczęciem budowy nie może być mowy.
  Archeolodzy zdziwieni oświadczeniem inwestora galerii Marcredo
  – Ze zdziwieniem przyjęliśmy medialne doniesienia, w których spółka, która zamierza wybudować galerię handlową u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego opóźnione rozpoczęcie prac tłumaczy działalnością archeologów. Ci bowiem mogą przystąpić do swych działań dopiero wówczas, kiedy wykonawca rozpocznie budowę – mówi rzecznik głogowskiego muzeum, Maciej Iżycki.

  Nadzór archeologiczny nad inwestycją prowadzą pracownicy z głogowskiego muzeum.
  Jak tłumaczą, ewentualne prace archeologiczne są jednak powiązane z harmonogramem prac wykonawcy. Dopóki nie przystąpił on do prac ziemnych, również historycy nie mogli zacząć działać na terenie budowy.

  – W zakresie robót, jakie do tej pory zostały wykonane w miejscu ,w którym powstać ma galeria, już dawno wykonane zostały także badania archeologiczne. Były one bowiem przeprowadzane na bieżąco i przy ścisłej współpracy z ekipami budowlanymi, które na tym terenie działały. Etap terenowy badań archeologów zakończyły się jednocześnie z zakończeniem prac realizowanych przez wykonawcę – dodaje Iżycki.

  Do tej pory to właśnie etap przygotowawczy odbywał się pod nadzorem archeologów. Właściwe prace również będą musiały mieć taki nadzór. Marcredo zapowiada, że z budową ruszy wiosną 2015 roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama