Akcja Tygodnika Głogowskiego - Będzie nowe przejście na...

  Akcja Tygodnika Głogowskiego - Będzie nowe przejście na ulicy Wojska Polskiego!

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Akcja Tygodnika Głogowskiego - Będzie nowe przejście na ulicy Wojska Polskiego!
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Grażyna Szyszka

  Walczymy o drugie przejście dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego! Po naszej petycji do urzędu miasta, które podpisało kilkudziesięciu mieszkańców Głogowa, otrzymaliśmy dobrą wiadomość! Policja wydała pozytywną opinię w ej sprawie!
  Mamy dobrą wiadomość dla głogowian z osiedla Kopernika. Jest duża szansa, że w przyszłym roku na ulicy Wojska Polskiego, między rondem a sklepem Biedronka zostanie zbudowane dodatkowe przejście dla pieszych. W tym miejscu z narażeniem życia ludzie przechodzą i przebiegają przez jezdnię i to w obie strony.
  W sierpniu tego roku „Tygodnik Głogowski" ruszył z akcją poprawienia bezpieczeństwa na tym odcinku.
  Miejsce, które jest niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i kierujących znajduje się w pobliżu przystanków autobusowych po jednej i drugiej stronie ulicy Wojska Polskiego. Przez drogę przechodzą często pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy skracają sobie w ten sposób ścieżkę brzostowski cmentarz.

  Po rozmowach z mieszkańcami tego rejonu miasta i zebraniu podpisów, Tygodnik Głogowski wspólnie z Gazetą Lubuską złożył wniosek do prezydenta miasta z prośbą o wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego. Miasto, poprosiło o opinię w tej sprawie policję, a ta, po lustracji ulicy wydała zgodę pod warunkiem, że przejście dla pieszych będzie mieć wzbudzaną sygnalizację świetlną. – Ulica Wojska Polskiego jest drogą o dużym natężeniu ruchu, dlatego przejście musi być bezpieczne zarówno dla pieszych jak i kierujących – wyjaśnia Bogdan Kaleta, rzecznik głogowskiej komendy policji.

  Jak się dowiedzieliśmy, nowe przejście dla pieszych w tym roku zostanie ujęte w planie przygotowania dokumentacji technicznej, natomiast pasy mają być wykonane w przyszłym roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama