Turyści przylecą dziś z Egiptu do Wrocławia

  Turyści przylecą dziś z Egiptu do Wrocławia

  Anna Szejda, Joanna Pieńczykowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Turyści, którzy wypoczywali w egipskiej miejscowości turystycznej Sharm El Sheikh, przylecą dziś po południu do Wrocławia. - Do Polski wracają tylko te osoby, których wakacje dobiegły końca. Na pokładzie nie będzie turystów, którzy zdecydowali się przerwać urlop z powodów bezpieczeństwa - twierdzi Piotr Czornej, dyrektor działu marketing i technologie biura podróży Exim Tours z Warszawy, które czarteruje samolot.
  Do Egiptu samolot wróci już bez pasażerów. - Stosujemy się do zaleceń Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które doradza zawieszenie lotów w tamtym kierunku - dodaje Czornej.
  Jednocześnie relacjonuje głosy, jakie dobiegają od wypoczywających w Sharm El Sheikh.

  - Mówią, że w kurortach jest bezpiecznie i nic im nie grozi - wyjaśnia Czornej. Osoby, które nie zdecydują się teraz na wyjazd do Egiptu, mogą przełożyć podróż na inny termin lub - za dopłatą - wybrać podróż do innego kraju.


  - Jednak ze względu na bliskość, cenę i pogodę Egipt cieszy się największym zainteresowaniem - dodaje Czornej. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina, że jeśli konsument chce odstąpić od umowy w przypadku odwołania wycieczki, powinien to zrobić w formie pisemnej, składając oświadczenie bezpośrednio u organizatora.

  Po tym, jak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradziło podróże do Egiptu, touroperatorzy w całym kraju jeden po drugim odwołują wyjazdy w zagrożony region. Tylko nieliczne biura, np. Wezyr, nadal wysyłają turystów.

  Triada odwołała wszystkie wyjazdy do 4 lutego, Neckermann na tydzień, Exim Tours i Ecco Holiday do końca tygodnia. Ale Rainbow Tours odwołał wyjazdy do Egiptu aż do 13 lutego, a Itaka i TUI aż do końca miesiąca.

  - Sytuacja w Egipcie stała się na tyle poważna, że w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów w najbliższym tygodniu nie odbędzie się żaden wyjazd do tego kraju - mówi Piotr Zawistowski, prezes Triady.

  Część biur nie tylko wstrzymała wyjazdy, ale też wcześniej sprowadza turystów. Taką decyzję podjął m.in. Rainbow Tours.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama