Siatkówka: Mecz Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 [ZDJĘCIA]

JG

Jeszcze nie tym razem. Impel Wrocław walczył, ale nie sprostał mistrzyniom z Polski, które po tym zwycięstwie awansowały na drugie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Tym samym wrocławianki nie wykorzystały pierwszej szansy na rewanż za tegoroczny finał play-off.

Eksperci przed tym meczem mówili, że Impel jest ostatnim poważnym przeciwnikiem policzanek w lidze, bo wcześniej ograły już przecież Atom Trefl Sopot i Tauron Dąbrowę Górniczą. Teraz na rozkładzie mają także Impel.

Pierwszy set wyrównany był do stany 7:6 dla gospodyń, które potem bardzo wyraźnie odskoczyły przeciwniczkom. Na drugiej przerwie technicznej policzanki miały już siedem punktów przewagi (16:9). Wiele zyskały niestety dzięki niewymuszonym błędom Impelek. To była strata, której odrobić się już siatkarkom z Wrocławia nie udało.

Druga odsłona miała bardzo podobny scenariusz. Chemik zaczął od prowadzenia 4:1 i to jeszcze udało się Impelowi zniwelować (5:5). Jednak gdy tablica pokazała 9:8 dla miejscowych, te dołożyły jeszcze trzy oczka z rzędu i było już po wszystkim. Drugi set także padł łupem Polic.

Najbardziej wyrównana była partia trzecia, w której zespół Tore Aleksandersena kilkukrotnie wracał z dalekiej podróży. Wygrywał na początku 7:5, by potem stracić inicjatywę (8:10, 12:14). Gdy zbliżała się końcówka Chemik wypracował trzy oczka przewagi (19:16) i wydawało się, że to może być koniec, ale Impelki raz jeszcze poderwały się do walki. Udało im się doprowadzić do remisu po 22:22, ale w samej końcówce lepsze okazały się mistrzynie Polski. Ostatni punkt zdobyły po błędzie serwisowym rozgrywającej Denise Hanke.

Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

Chemik:
    Werblińska, Glinka-Mogentale, Veljković, Bednarek-Kasza, Ognjenović, Bjelica, Zenik (libero) oraz Jagieło
    Impel: Ptak, Kąkolewska, Cutura, Hanke, Topic, Kaczor, Sawicka (libero) oraz Mroczkowska
    MVP: Małgorzata Glinka-Mogentale

Orlen Liga 2014/2015
    We wtorek:
    Aluprof Bielsko-Biała – Legionovia 3:1 (25:21, 28:26, 19:25, 25:9).
    W środę: Polski Cukier Muszynianka – Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 25:23, 17:25, 25:22).

Kolejne mecze: Impel Wrocław – Aluprof Bielsko-Biała (8.11, 17), Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź (8.11, 17), Developres Rzeszów – Nafta Piła (8.11, 17), Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka (8.11, 18), Atom Trefl Sopot – Tauron Banimex MKS (9.11, 14.45), KSZO Ostrowiec – Legionovia (10.11, 18).