Ważne
  Adamek - Szpilka: kto jest faworytem walki? (NA ŻYWO,...

  Adamek - Szpilka: kto jest faworytem walki? (NA ŻYWO, TRANSMISJA, GDZIE W TV, ONLINE, STREAM)

  Robert Małolepszy, RED, Press Focus/x-news

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Adamek - Szpilka: kto jest faworytem walki? (NA ŻYWO, TRANSMISJA, GDZIE W TV, ONLINE, STREAM)Walka Adamek – Szpilka będzie hitem gali Polsat Boxing Night
  1/5
  przejdź do galerii

  Adamek - Szpilka: kto jest faworytem walki? (NA ŻYWO, TRANSMISJA, GDZIE W TV, ONLINE, STREAM)
  Walka Adamek – Szpilka będzie hitem gali Polsat Boxing Night „Chwila prawdy”. Tomasz Adamek – Artur Szpilka skrzyżują rękawice w sobotę późnym wieczorem. Początek gali o godz. 20. Transmisja walki Adamek – Szpilka tylko w systemie pay per view. Sprawdź, jak można oglądać pojedynek Adamek – Szpilka.
  ©Andrzej Banaś/Polskapresse

  Walka Adamek – Szpilka będzie hitem gali Polsat Boxing Night „Chwila prawdy”. Tomasz Adamek – Artur Szpilka skrzyżują rękawice w sobotę późnym wieczorem. Początek gali o godz. 20. Transmisja walki Adamek – Szpilka tylko w systemie pay per view. Sprawdź, jak można oglądać pojedynek Adamek – Szpilka.


  Na tę walkę czeka cała bokserska Polska. Z uwagą przygląda jej się bokserski świat. Tomasz Adamek to w końcu uznana firma, były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych, pretendent do tytułu mistrza świata w królewskiej wadze ciężkiej.
  Szpilka na razie jest "gwiazdeczką", która na chwilę zaświeciła na najważniejszym, amerykańskim rynku, tocząc dwie niesamowite walki z Mikiem Mollo, ale szybko zgasła po sromotnej porażce z Bryantem Jennigsem.

  Obaj stają do walki po porażkach - Szpilka przed czasem ze wspomnianym Jenningsem, Adamek z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem na punkty po 12 rundach. Obu marzą się jeszcze wielkie pojedynki, może nawet o mistrzowskie pasy. Jeśli przegra "Góral", to na pewno będzie to koniec jego wielkiej kariery. Jeśli Szpilka, będzie miał czas na odbudowanie się, ale będzie musiał długo poczekać na kolejną szansę.

  WALKA ADAMEK - SZPILKA: KTO MA WIĘKSZE SZANSE?

  Adamek ma 37 lat. Szpilka 25. Dla obu wiek może być zarówno atutem, jak i sporym problemem. Bo z wiekiem, co oczywiste, idzie doświadczenie. W tym elemencie obu pięściarzy dzieli przepaść. "Góral" toczył wielkie, trudne pojedynki o wysoką stawkę. Ale wiek może być też obciążeniem dla Adamka. W ostatnich pojedynkach był wyraźnie wolniejszy od rywali. Wydaje się, że jego organizm zaczyna odczuwać trudy długiej, wspaniałej, ale jednak ciężkiej kariery. W życiu pięściarza, zwłaszcza wagi ciężkiej, często zdarza się tak, że wystarczy jedna walka, by nagle wszystko uciekło - szybkość, praca nóg, refleks.

  Tę szybkość, świeżość, zadziorność na pewno będzie miał Szpilka. On na pewno jest też bardziej głodny sukcesu. Marzy mu się zapewne historia właśnie Adamka, który w Łodzi pokonał przed czasem, też na gali Polsat Boxing Night, starzejącego się Gołotę, dzięki od razu awansował do czołówki wagi ciężkiej.

  Walka Adamek – Szpilka. Polsat Boxing Night na żywo (TRANSMISJA, GDZIE W TV, ONLINE, STREAM)


  Jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne, to na pewno przewaga jest po stronie Adamka. Siła ciosu - to na pewno jest atut Szpilki. Gdy trafi czysto na punkt, a ma dużą zdolność do wyprowadzania takich ciosów, może położyć niemal każdego. Musi być jednak rozluźniony, a z tym będzie problem. Adamek nie ma nokautującego ciosu, nie miał go nawet w niższych kategoriach. Ale potrafi być bardzo regularny.

  Kondycja? Tu znów typujemy przewagę "Górala". Toczył w swej karierze wiele 12-rundowych pojedynków. Kondycja to jest element, który tak naprawdę przychodzi z wiekiem. We wspomnianej na wstępie przegranej walce z Głazkowem, która mogła otworzyć Tomkowi drogę do jeszcze jednego pojedynku o pas mistrza świata, Polak najlepszy był w końcowych starciach. Był nawet blisko zamroczenia rywala. Szpilka spuchł już po trzeciej rundzie walki z Jenningsem.

  Odporność na stres? Znów górą Adamek. Psychika zawsze była jego mocnym punktem. "Góral" nie pęka przed nikim, nie panikuje, do ostatnich akcji zachowuje zimną krew. Szpilka też nikogo się nie boi. Warunki fizyczne. Adamek ma 187 cm wzrostu, Szpilka 191. Ważyć będą pewnie podobnie. Trudno powiedzieć, kto jest silniejszy, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w testach okazało się, że "Góral" potrafi dźwignąć więcej.

  Jest jednak jeden element, który daje ogromną przewagę Szpilce. Bokser z Wieliczki jest mańkutem, a utarło się, że Adamek nie umie walczyć z pięściarzami bijącymi się z odwrotnej pozycji. Tak przynajmniej uważa Gołota, który kiedyś przyjaźnił się z Tomkiem.  Kto zatem jest faworytem? Na papierze na pewno Adamek. On sam uważa, że to będzie łatwa walka i szybko zarobione pieniądze. W boksie takie myślenie często prowadzi jednak do zguby. Szpilka ma ogromne serce, motywację jak z Krakowa do Nowego Jorku, do którego chciałby jeszcze wrócić jako bokser. Ma też ringowy instynkt zabójcy. Jeśli poczuje słabość starego mistrza, jeśli okaże się, że porażka z Głazkowem i wcześniejsze kiepskie występy pięściarza z Gilowic to były symptomy starzenia się, wykorzysta to bezwzględnie.


  Adamek – Szpilka – Gdzie transmisja w TV? Gdzie oglądać na żywo online?

  Walkę Adamek – Szpilka można zobaczyć tylko w systemie pay per view. Aktualna lista dystrybutorów gali Polsat Boxing Night: Polsat Cyfrowy, IPLA.tv, UPC, Multimedia, Aster City, INEA.

  Adamek – Szpilka, Polsat Boxing Night w Cyfrowym Polsacie


  Abonenci Cyfrowego Polsatu korzystający z dekoderów satelitarnych wszystkie walki będą mogli obejrzeć w dwóch formatach: w wysokiej rozdzielczości (HD) na pozycji 444 (Polsat Boxing Night HD) oraz standardowym (SD) na pozycji 445 (Polsat Boxing Night).

  Zamówienia można składać za pomocą jednego z trzech kanałów:
  1. Przez SMS o treści: numer karty dekodera.WALKA wysłany na nr 7043,
  2. W internetowym Centrum Obsługi Klienta na www.icok.cyfrowypolsat.pl,
  3. W telefonicznym Centrum Obsługi Klienta: 801 00 50 50, 222 127 255 (z tel. stacjonarnego), 699 44 50 50 (z tel. komórkowego).

  Zamówienia będą przyjmowane aż do momentu rozpoczęcia walki głównej, ale ze względów technicznych platforma gwarantuje dostęp do wydarzenia dla zamówień złożonych do godziny 18.00 w dniu odbywania się gali, czyli 8 listopada br.

  Cena – 40 zł.

  Adamek – Szpilka, Polsat Boxing Night w IPLI


  Internauci będą mogli obejrzeć galę za pośrednictwem telewizji internetowej IPLA - w serwisie www.ipla.tv oraz aplikacji IPLA na: komputery z systemem Windows, Smart TV (Samsung, LG, Netia Player) oraz urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Wydarzenie w IPLI będzie dostępne dla użytkowników na terytorium Polski zarówno w jakości HD, jak i SD, w cenie 40 zł, a także dla widzów z całego świata, za wyjątkiem USA. Zamówienia można składać na stronie www.ipla.tv, a płatności realizować drogą elektroniczną - kartą płatniczą lub przelewem.

  Cena – 40 zł.

  Adamek – Szpilka, Polsat Boxing Night w UPC


  Dostęp do gali Polsat Boxing Night w systemie PPV abonenci telewizji cyfrowej UPC Polska mogą składać za pośrednictwem dekoderów na pozycji numer 90. Transmisję w jakości HD będzie można oglądać na kanale 91 niezależnie od posiadanego dekodera, natomiast w wersji SD na kanale 92 (tylko na dekoderze Mediabox).

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   walka Adamek kontra Szpilka

   edwin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   moim faworytem jest Adamek a będę oglądał przez netię na takim specjalnym kanale ppv.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   adamek-szpilka online

   admin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Zapraszamy na transmisję: adamekszpilkaonline.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo