Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tanie nocowanie we Wrocławiu – co wybrać?

Materiał partnera
Wrocław, reklamujący się hasłem „Miasto spotkań”, w swoim sloganie w ogóle nie przesadza. Wielokulturowość stolicy Dolnego Śląska przyciąga młodych ludzi z całego świata, którzy tu studiują, pracują lub po prostu spędzają urlop.

Ponieważ w żadnej z tych dziedzin miasto nie ma się czego powstydzić – posiada jedne z najlepszych uczelni w Polsce, na czele z Politechniką Wrocławską oraz mnóstwo uczelni prywatnych, od Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych do Wyższej Szkoły Bankowej. We Wrocławiu powstaje coraz więcej oddziałów światowych korporacji, oferujących rozwój zawodowy oraz szereg szkoleń za granicą. Samo miasto za to kusi przepiękną architekturą, zabytkami z różnych czasów historycznych (Ostrów Tumski, Hala Stulecia), festiwalami muzycznymi, filmowymi i teatralnymi oraz niepowtarzalną atmosferą. Miasta takie jak Wrocław, silnie nastawione na turystykę posiadają niezwykle obszerną bazę noclegową.

Jak szukać noclegu we Wrocławiu?

Miasta takie jak Wrocław, silnie nastawione na turystykę posiadają niezwykle obszerną bazę noclegową. Jak szukać noclegu we Wrocławiu? Z pomocą przychodzą wyszukiwarki hosteli i kwater do wynajęcia. Warto też zajrzeć na strony firm zajmujących się oferowaniem różnego rodzaju obiektów turystycznych w mieście. Wybierając się na weekend do stolicy Dolnego Śląska trzeba liczyć się z pewnymi wydatkami. Jednak jedno z ważniejszych pytań, jakie musimy sobie zadać, to co wybrać: hotel, hostel, a może kwaterę prywatną? Każde z tych miejsc ma swoje wady, zalety i mogą pasować różnym ludziom.

W pojedynkę drożej

Nie od dziś wiadomo, że podróżowanie w grupie zawsze bardziej się opłaca – można zrzucić się na benzynę, wspólny obiad czy wynająć większy pokój. Jednak są ludzie, którzy cenią sobie spokój i ciszę związaną z samotnymi wczasami. Niewątpliwie ma ona swoje plusy - nie trzeba dostosowywać się do większości i iść na kompromisy. Można zwiedzać we własnym tempie, odpoczywać kiedy ma się na to ochotę i nikomu się z tego nie tłumaczyć. Jednak jeżeli chodzi o wynajęcie pojedynczego pokoju, koszta są najwyższe, obojętnie czy będzie do hotel czy hostel. Niektóre bazy noclegowe w swojej ofercie nawet nie mają pokoi jednoosobowych, ponieważ jest to mało opłacalne. Dlatego, jeśli komuś bardzo zależy na samotności i ani myśli o dzieleniu pokoju z pięcioma obcymi osobami – może wynająć mieszkanie lub studio. Jednak jest to najdroższa opcja dla osoby podróżującej w pojedynkę.

Poznaj nowych ludzi

Nocowanie w hostelach to dla wielu ludzi wciąż kontrowersyjny temat. Nie każdy jest w stanie przełamać się na tyle, aby zasnąć w jednym pomieszczeniu z obcymi ludźmi. Jednak za nocowaniem w hostelu przemawiają zdecydowanie ceny – za miejsce w ośmioosobowym pokoju zapłacimy od około 20 złotych za dobę. Zazwyczaj w tak dużych pokojach nie ma łazienek – znajdują się one na piętrze i są dostępne dla wszystkich lokatorów. Spanie w hostelu to świetny sposób na nawiązanie nowych znajomości, nie raz z ludźmi pochodzącymi z drugiego końca świata. Często też hostele mają bardzo dobre lokalizacje, znajdują się np. w kamienicach na Starym Mieście. Dużo takich baz noclegowych ma także umowy z zaprzyjaźnionymi klubami, które oferują zniżki i różnego rodzaju promocje dla lokatorów, lub z pobliskimi obiektami sportowymi. Jedna z wrocławskich firm gwarantuje: W sąsiadującej z nami szkole można skorzystać z placu zabaw dla dzieci, boisk oraz stołów do ping-ponga. (źródło: http://kwaterydlafirm.pl/) Wieloosobowy pokój może być dobrym pomysłem dla grupy znajomych chcących wspólnie spędzić urlop, jednak w czasie sezonu ciężko jest znaleźć wolne całe pokoje.

Całe mieszkanie dla Was

Coraz popularniejsze stają się całe mieszkania, apartamenty i studia do wynajęcia. Ceny takich kwater zaczynają się już od 200 złotych (w zależności od lokalizacji), a może tam nocować od jednej do kilku osób. Turyści cenią sobie takie opcje noclegu, ponieważ są najbardziej komfortowe – nie trzeba zarywać nocy przez imprezujących sąsiadów, nie dzielimy pokoju z nikim obcym a posiłki przygotowujemy sobie sami, w pełni wyposażonej kuchni. A właściciela widzimy tylko przy odbiorze i zdaniu mieszkania. Po wyborze lokum, można wreszcie zająć się przyjemniejszą częścią planowania, czyli co warto zobaczyć we Wrocławiu. Obowiązkowym punktem wycieczki na pewno będzie dopiero co otwarte Afrykarium, które powstawało w Zoo przez 2 i pół roku. Warto też zajrzeć do Hali Stulecia, która znajduje się naprzeciwko Zoo. Centrum Poznawcze w obiekcie oferuje zwiedzanie Hali z przewodnikiem oraz videomapping - widowisko światła i dźwięku pod monumentalną kopułą budynku. Jeżeli pogoda dopisze, dobrym pomysłem będzie wjechanie na 49 piętro Galerii Sky Tower, skąd można podziwiać panoramę całego miasta i okolic. Podobno przy dobrej widoczności widać nawet Śnieżkę! Warto także zajrzeć w niedzielę do Browaru Mieszczańskiego,w którym co tydzień odbywa się Bazar Smakoszy, skupiający producentów zdrowej i ekologicznej żywności z Dolnego Śląska i całej Polski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska