Ważne
  Przedwyborcza zmiana zdania, czyli polityczna hipokryzja

  Przedwyborcza zmiana zdania, czyli polityczna hipokryzja

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kilka lat temu Dutkiewicz obiecywał, że wymiecie klasę polityczną. Obawiał się też krzywdy, jaką wyrządza polityka. Jacek Protasiewicz, przewodniczący
  1/2
  przejdź do galerii

  Kilka lat temu Dutkiewicz obiecywał, że wymiecie klasę polityczną. Obawiał się też krzywdy, jaką wyrządza polityka. Jacek Protasiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku, teraz główny orędownik współpracy z Dutkiewiczem, twierdził zaś, że zmiana na stanowisku prezydenta Wrocławia jest potrzebna i gołym okiem widać kryzys w rządzeniu miastem. Tymczasem... panów na zdjęciu przedstawiać nie trzeba
  ©Fot. Tomasz Hołod / Polskapresse

  O tym, jak polityka może dzielić, a już za chwilę jeszcze mocniej łączyć, można przekonać się, obserwując koalicję Platformy Obywatelskiej z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia. Wszystko na to wskazuje, że kompromis, który udało się nawiązać, przyniesie sukces obu obozom politycznym. Nie zawsze jednak Rafałowi Dutkiewiczowi i Platformie Obywatelskiej było po drodze. Zmieniła się jednak perspektywa i zdania niektórych polityków również.
  Kilka lat temu Dutkiewicz obiecywał, że wymiecie klasę polityczną. Obawiał się też krzywdy, jaką wyrządza polityka. Jacek Protasiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku, teraz główny orędownik współpracy z Dutkiewiczem, twierdził zaś, że zmiana na stanowisku prezydenta Wrocławia jest potrzebna i gołym okiem widać kryzys w rządzeniu miastem.

  - Prezydent zostanie rzetelnie rozliczony z dorobku, w tym ze spektakularnych porażek.
  Dodam, że jestem przekonany, że wrocławianie już rozumieją, że po 12 latach zmiana na stanowisku prezydenta Wrocławia jest potrzebna - mówił jeszcze kilka lat temu Protasiewicz. A teraz uważa, że polityka zgody buduje i przyniesie sukces Wrocławiowi oraz Dolnemu Śląskowi, jeżeli politycy Platformy Obywatelskiej z Rafałem Dutkiewiczem wygrają listopadowe wybory.

  Prezydent Dutkiewicz już tak bardzo partii politycznych się nie boi, wręcz przeciwnie. - Państwo polskie trzeba ulepszać. Chyba wszyscy jesteśmy co do tego zgodni. Dlatego jestem gotów współpracować z Tuskiem i Platformą, ponieważ to ugrupowanie jest to w stanie zrealizować - powiedział kilka miesięcy temu prezydent Wrocławia.

  Najwyraźniej niektórzy politycy wzięli sobie do serca zbliżenie polityczne i swoje poglądy zmienili diametralnie.
  Ostatnio, podczas konwencji programowej Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu, można było zobaczyć, jak razem na scenie stoją Hubert Papaj (Platforma Obywatelska) i Marek Obrębalski, człowiek Rafała Dutkiewicza, popierany przez Platformę Obywatelską w wyborach na prezydenta Jelenie Góry. Obaj panowie zgodnie zapowiadali zwycięstwo i sukces. Ale ci, którzy mają dobrą pamięć, takie wystąpienie może co najmniej dziwić. Bo doskonale pamiętają inne słowa Huberta Papaja.

  - Przykro nam jest, że niezależności miasta musimy bronić przed osobą, która pełni funkcję prezydenta Jeleniej Góry. Musimy jej bronić przed Markiem Obrębalskim, który naszym zdaniem sprzeniewierzył się swoim deklaracjom wyborczym z 2006 roku, osobie, która powinna służyć Jeleniej Górze, a nie nią kupczyć - mówił Hubert Papaj cztery lata temu.
  Kadencja minęła i zdanie najwyraźniej zmienił. Teraz Papaj w wyborach samorządowych wspiera Marka Obrębalskiego, który rywalizuje z Marcinem Zawiłą, obecnym prezydentem Jeleniej Góry i... członkiem Platformy Obywatelskiej. To jednak Obrębalski, a nie Zawiła otrzymał partyjną rekomendację. Chcieliśmy zapytać się Huberta Papaja o przyczyny zmiany zdania. Ten miał jednak wczoraj po południu wyłączony telefon.

  Zbliżenia Rafała Dutkiewicza do Platformy Obywatelskiej nie rozumie Tomasz Czajkowski, który startuje z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej do sejmiku.

  CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niektórym puszczają już nerwy

   spójrzmy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   sondaże sondażami a rzeczywistość rzeczywistością. Najbardziej nerwowe ruchy wykonują jak można zapewne zauważyć sld-owski "faraon" z Matejki (świetne określenie z blogu chyba ze względu na rysy...rozwiń całość

   sondaże sondażami a rzeczywistość rzeczywistością. Najbardziej nerwowe ruchy wykonują jak można zapewne zauważyć sld-owski "faraon" z Matejki (świetne określenie z blogu chyba ze względu na rysy twarzy) z "knurem rozpłodowym" Dawidem M.(jak go określono w Gazecie Wrocławskiej) wraz z kandydatem działkowców na prezydenta Wrocławia, który nie wie kto go tak naprawdę popiera. Jeszcze można by dołączyć do zespołu wcześniejszego kandydata na kandydata na prezydenta (jak mówił oficjalnie nie tak dawno jeszcze Czesław C. ) z prokuratorskimi zarzutami (ok. 30) Piotra Ż. znanego socjologa UWr. bo w sejmiku dolnośląskim skończyła mu się właśnie kadencja i dietki już nie będzie. (czy koś podaje mu jeszcze rękę bez obawy aby się nie ubrudzić bądż zarazić?-oto jest pytanie).Można się dziwić tylko, że młodzi członkowie dolnośląskiej lewicy zgadzają się na to aby ich "mentorzy" robili z nich gł....ków. Szkoda, że Leszek Miller nie ma rzeczywistych informacji.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a na foto

   dwoje semitów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   prosto z plaży Izraela

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wybory

   oddam głos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   I tura - Winnicki, II tura - Różecka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   STOP słoikom !!!

   najwyższy czas aby prezydentem Wrocławia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   została osoba pochodząca z Wrocławia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   Mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 1

   Bo to sa ku... polityczne a nie ludzie z charakterem. Pilsudskiego tu trzeba a nie takich gowno wartych pajacow...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wybory

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Protasiewicz wreszcie zaczął pracować ustami!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do marka

   kawalarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   a co robi "minetki"?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ludzie specjalnej troski??

   Maxidriver (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 1

   Tylko społeczeństwo idiotów nie widzi związku miedzy tym jak im się żyje i kto rzadzi.Tylko społeczeństwo idiotow nie rozlicza władzy z danych obietnic.Dlatego władza ma elektorat w d..ie.To do was...rozwiń całość

   Tylko społeczeństwo idiotów nie widzi związku miedzy tym jak im się żyje i kto rzadzi.Tylko społeczeństwo idiotow nie rozlicza władzy z danych obietnic.Dlatego władza ma elektorat w d..ie.To do was (sic!) Wroclawianie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   więcej liczb

   sed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   Czy nie można wreszcie ustalić, że wybieralne funkcje można pełnić co najwyżej dwie kadencje ? To jest jasne, że układy medialno-biznesowe są silne na tyle by prać mózgi wyborcom. Nie umiemy też...rozwiń całość

   Czy nie można wreszcie ustalić, że wybieralne funkcje można pełnić co najwyżej dwie kadencje ? To jest jasne, że układy medialno-biznesowe są silne na tyle by prać mózgi wyborcom. Nie umiemy też liczyć, nie domagamy się konkretnych informacji o kosztach wypełniania tego "obowiązku". Nie widzimy jak ogromne pieniądze kosztują nas te inwestycje, nie chcemy porównań z innymi bo wtedy wychodzi to koszmarne przepłacanie. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Proponujesz czysty populizm

   Woj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 20

   dlaczego ktoś kto dobrze rządzi i wciąż ma mandat od mieszkańców nie miałby rządzić więcej lat?
   Jeśli rządzi źle, to mieszkańcy nie wybiorą go na kolejną kadencję - proste?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyżby autorzy scenariusza serialu "Siła wyższa" przewidzieli co zrobią Rafałek z Jacusiem?

   zorientowany w te klocki wyborcze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 1

   Paweł KARPIŃSKI - kandydat PO do rady miejskiej, w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim - zastępca dyrektora wydziału ochrony środowiska.

   Michał BOBOWIEC - szef klubu radnych PO w sejmiku...rozwiń całość

   Paweł KARPIŃSKI - kandydat PO do rady miejskiej, w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim - zastępca dyrektora wydziału ochrony środowiska.

   Michał BOBOWIEC - szef klubu radnych PO w sejmiku województwa (również kandydat PO i Dutkiewicza do sejmiku w wyborach 2014 r.) - wiceprezes miejskiej spółki The World Games 2017.

   Jarosław KRAUZE - szef klubu radnych R. Dutkiewicza w radzie miejskiej i kandydadat Dutkiewicza w 2014 r. - członek Rady Nadzorczej spółki Nowy Szpital Wojewódzki Sp. z o.o., utworzonej przez sejmik województwa.

   Jarosław PERDUTA - rzecznik marszałka województwa - kandydat do rady miejskiej.

   To tylko cztery przykłady, jak duet Duduś-Protaś swoich na wzajem ustawiają.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bo tu dziala instynkt samozachowawczy tzn w sytuacji zagrozenia

   ewka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 1

   zrobia i powiedza wszystko,zeby utrzymac sie przy wladzy /czyt.korycie/.Tylko my,wyborcy mozemy popsuc im szyki i wybrac tych,ktorym naprawde zalezy na naszym dobru.Tylko czy tacy sa???


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niby

   racja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   A nie wiesz kolego, że nieważne jak Ty zagłosujesz, tylko kto liczy głosy... ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oj misiu misiu

   paffx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Liczą głosy osoby wytypowane przez każdy komitet wyborczy startujący w tych wyborach, osoby wybierane przez partie od prawa do lewa.
   Przestań proszę obrażać tych ludzi, którzy robią naprawdę...rozwiń całość

   Liczą głosy osoby wytypowane przez każdy komitet wyborczy startujący w tych wyborach, osoby wybierane przez partie od prawa do lewa.
   Przestań proszę obrażać tych ludzi, którzy robią naprawdę ciężką robotę w komisjach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak zgadza się, ale mimo to,

   że wybory są fałszowane (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   należy iśc i głosować aby pseduowładza wiedziała jakie są prawdziwe wyniki i że w społeczeństwu się gotuje i może dojść do wiele gorszych rzeczy, niech czują strach na plecach

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo