Sport

    Koszykówka: WKK bez Wójcika wygrał z opolanami

    Koszykówka: WKK bez Wójcika wygrał z opolanami

    Paweł Kucharski

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    W meczu na szczycie koszykarskiej II ligi Open Pleszew pokonał po zaciętym spotkaniu Sudety Jelenia Góra 67:65.
    W 20. kolejce nie powiodło się również Śląskowi. Wygrały za to WKK Wrocław i Nysa Kłodzko.

    Open Florentyna Pleszew - Focus Mall Sudety Park 67:65 (20:16, 10:14, 17:10, 20:25)
    Sudety: R. Niesobski 21 (2), Matczak 18 (3), Czech 11, Ł. Niesobski 5 (1), Wilusz 4, Samiec 3, Czekański 2, Kozak 1, Maryniewski 0, Minciel 0.

    WKK Wrocław - Politechnika Opole 70:62 (21:19, 13:13, 18:22, 18:8)
    WKK: Niedźwiedzki 23, Kaczmarek 21 (1), Koelner 12, Bartkowiak 7, Grzeliński 4, Józefiak 3, Kondraciuk 0, Lewandowski 0, Zuber 0.

    Pogoń Prudnik - Śląsk Wrocław 84:77 (21:20, 21:24, 19:18, 23:15)
    Śląsk: Zyskowski 22 (3), Mroczek-Truskowski 17 (2), Suprun 15, N. Kulon 13 (1), Raczek 6 (1), Bochenkiewicz 4, Bodziński 0, Kowalski 0, M. Kulon 0, Oswald 0, Wiśniewski 0, Zygadło 0.

    Politechnika Częstochowa - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 64:80 (17:18, 21:17, 20:22, 6:23)
    Nysa: Weiss 22 (4), Grygiel 20 (4), Lipiński 14, Ulrich 10, Płatek 6, Radwański 5 (1), Obrzut 3, Kos 0.

    II liga mężczyzn, gr. b - 20. kolejka
    Stal - Fluor 84:82, MKS - KK 106:80, Alba - Księżak 68:89, Pogoń R. Śl. - Politechnika P. 74:75 (po dogr.).

    1. Open Pleszew 20 37 1.203
    2. Węgiel Stal Ostrów 20 35 1.152
    3. Sudety Jelenia Góra 20 35 1.081
    4. Nysa Kłodzko 20 33 1.070
    5. MKS Skierniewice 20 32 1.055
    6. Fluor Britam Gliwice 20 32 1.038
    7. Alba Chorzów 20 30 0.985
    8. WKK Wrocław 20 29 0.998
    9. Politechnika Poznań 20 29 0.977
    10. Księżak Łowicz 20 29 0.951
    11. Pogoń Prudnik 20 28 0.972
    12. Politechnika Opole 20 28 0.958
    13. Śląsk Wrocław 20 27 0.943
    14. KK A-Bild Bytom 20 26 0.930
    15. Politechnika Cz-wa 20 25 0.859
    16. Pogoń Ruda Śląska 20 24 0.896

    Następna kolejka (5-6.02): Śląsk - Alba (sobota, godz. 17), KK - WKK (sobota, 18), Fluor - Sudety (sobota, 18.30), Nysa - Pogoń R. Śl. (sobota, 17), Politechnika Cz. - Open, Politechnika P. - Pogoń P., Księżak - MKS, Politechnika O. - Stal.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać