Zgorzelec: Dobiega końca budowa centrum rehabilitacji

  Zgorzelec: Dobiega końca budowa centrum rehabilitacji

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nareszcie chorzy nie będą czekać cztery lata, by dostać się na turnus rehabilitacyjny do szpitala w Zgorzelcu. Dobiega bowiem końca rozbudowa ośrodka rehabilitacji przy ul. Konarskiego.
  W Zgorzelcu pomagają dzieciom z porażeniem mózgowym

  W Zgorzelcu pomagają dzieciom z porażeniem mózgowym ©Fot. Janusz Pawul

  W tej placówce odzyskują sprawność pacjenci z całego Dolnego Śląska, których przyciąga znakomita renoma ośrodka. W Zgorzelcu pomagają wrócić do normalnego życia ludziom po udarach oraz dzieciom z porażeniem mózgowym.

  Po rozbudowie oddziału i podpisaniu nowego kontraktu z NFZ jest szansa, że czas oczekiwania na rehabilitację w Zgorzelcu znacznie się skróci. Zapowiada to Zofia Barczyk, dyrektor zgorzeleckiego SP ZOZ-u, którego częścią jest ośrodek rehabilitacji, i zapewnia, że realizowana inwestycja przebiega planowo. - Wszystko toczy się zgodnie z harmonogramem - zapewnia.

  Rozbudowa ośrodka polega na nowatorskiej metodzie dobudowania dodatkowego piętra do istniejącego już obiektu. Co ważne, całość prac budowlanych odbywa się bez zamykania placówki.

  Dzięki rozbudowie, ośrodek zyska 30 nowych łóżek dla pacjentów rehabilitowanych szpitalnie, a także nowe gabinety i pomieszczenia dla personelu. Zmodernizowane zostały także już istniejące sale i gabinety zabiegowe. To wszystko zdecydowanie usprawni pracę ośrodka i zwiększy jego możliwości i dostępność dla pacjentów.

  Ci ostatni są pod wrażeniem skali rozbudowy. - Byłam tu już raz, cztery lata temu. Wtedy i teraz nie ma porównania. Jest naprawdę dużo lepiej - mówi Danuta Krawczyk z Lubania. Podobną opinię o rozbudowie ośrodka ma również Krystyna Gągała z Olszyny. -Jest tak czysto, tak dużo miejsca - podkreśla. Obie panie śmieją się, że z początku błądziły na nowym piętrze i korytarzach.

  Zgorzelecki ośrodek rehabilitacji specjalizuje się m.in. w usprawnianiu osób po udarach mózgu i dzieci z porażeniem mózgowym. Jego rozbudowa i modernizacja kosztowała prawie 7 mln zł, z czego 1,5 mln zł to koszty zakupy nowego wyposażenia.

  Inwestycja pokazała także, że zgorzelecki SP ZOZ, dzięki pieniądzom pozyskiwanym m.in. z Unii Europejskiej, rozwija się niezwykle dynamicznie i brzmiące jeszcze niedawno bajkowo plany dyrektor Zofii Barczyk, która mówiła o potrzebie budowy nowego budynku szpitalnego przy ul. Lubańskiej, dziś nabierają zupełnie innych kształtów.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   normalnie

   zuza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tak powinno być w każdym większym mieście ,by wszystkie dzieci miały dostęp do rehabilitacji be haski i na to kasa powinna być zagwarantowana .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama