Koszykówka. Śląsk Wrocław wygrał z Jeziorem Tarnobrzeg 97:73 (ZDJĘCIA)

JU, RB
W meczu 5. kolejki ekstraklasy mężczyzn Śląsk wygrał we Wrocławiu z Jeziorem Tarnobrzeg 97:73. Wrocławianie potrzymali dobrą passę – to ich piąty z rzędu wygrany mecz. Po pierwszej kwarcie drużyna Emila Rajkovicia prowadziła aż 31:16.

Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji praktycznie od początku spotkania. Trener Rajković skorzystał ze wszystkich swoich zawodników, a więcej minut otrzymali m.in. Radosław Hyży czy Norbert Kulon.

Jezioro, co prawda wygrało ostatnią kwartę aż 23:14, ale wówczas na parkiecie w zespole Śląska występowali głównie rezerwowi gracze.W drużynie gości pojawił były zawodnik siedemnastokrotnych mistrzów Polski Dominique Johnson, ale nie zaprezentował niczego szczególnego.

Śląsk przynajmniej do poniedziałku będzie liderem Tauron Basket Ligi. Właśnie w ten dzień swój mecz rozegrają koszykarze PGE Turowa Zgorzelec (z Rosą Radom, godz. 18.30), którzy podobnie jak WKS są póki co niepokonani.

Tauron Basket Liga
Śląsk Wrocław - Jezioro Tarnobrzeg 97:73 (31:16, 22:16, 30:18, 14:23)

Śląsk: Mladenović 17, Skibniewski 13 (1x3), Dłoniak 13 (2), Kinnard 12 (1), Ikovlev 7 (1) - Trice 10 (2), Hyży 7, Cesnauskis 6, Gabiński 4 (1), Kulon 4 (1), Tomaszek 2, Burnatowski 2.
Jezioro: Williams 15 (1x3), Młynarski 15 (2), Miller 12 (2), Patoka 11, Johnson 7 (1) - Kozłow 9, Wysocki 4, Morawiec.

Pozostałe mecze V kolejki: Wikana Start Lublin - Polski Cukier Toruń 75:62 (23:18, 15:17, 19:15, 18:12). Niedziela: Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek (g. 17), MKS Dąbrowa Górnicza - Polfarmex Kutno (g. 18), Asseco Gdynia - Stelmet Zielona Góra (g. 18), King Wilki Morskie Szczecin - Trefl Sopot (g. 18), AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk (g. 20, Polstat Sport Extra i Polsat Sport News). Poniedziałek: PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom (g. 18.30).