Wrocław: Osobowicka przy cmentarzu zamknięta dla aut...

  Wrocław: Osobowicka przy cmentarzu zamknięta dla aut (ZDJĘCIA)

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Osobowicka przy cmentarzu zamknięta dla aut (ZDJĘCIA)
  1/20
  przejdź do galerii
  Zgodnie z zapowiedziami urzędników, dziś przed południem zamknięto dla ruchu ul. Osobowicką – od zjazdu z mostu Milenijnego do ulicy Łużyckiej. Wielu kierowców nie może pogodzić się z tymi zmianami.
  Ulicę zamknięto ze względu na Wszystkich Świętych. Ma to uspokoić ruch w okolicy cmentarza. Wielu kierowców było zdziwionych tym faktem. Zawracali na ul. Osobowickiej i skręcali w Łużycką, lub z drugiej strony – skręcali na Osobowice i wjeżdżali z powrotem na obwodnicę śródmiejską. Policjanci musieli cały czas tłumaczyć sytuację i zmiany niezadowolonym prowadzącym.

  - Jak to ulica zamknięta? To jak ja dojadę do domu? Mieszkam na pl. Staszica i nie wiem, jak mam teraz jechać – tłumaczyła wrocławianka w srebrnym audi.

  Policjanci byli jednak nieugięci - zakaz to zakaz. Na zamkniętą dla ruchu część Osobowickiej wjadą tylko auta z identyfikatorami i pozwoleniami. Zamknięty dla większości jest także parking przy cmentarzu – między nasypem kolejowym a cmentarzem. Tam mogą parkować tylko auta z upoważnieniami, jak służby miejskie czy osoby niepełnosprawne. Dojadą do niego od strony ul. Osobowickiej, bo zakaz wjazdu ich nie obowiązuje. Dla innych aut zarezerwowany jest parking na terenach wojskowych przy ul. Obornickiej.

  Kierowcy, którzy rano wjechali na parking przy cmentarzu, byli zdziwieni. Sygnalizacja świetlna pokazywała możliwość skrętu w prawo i w lewo, ale już oznakowanie pionowe – tylko w prawo. Kierowcy skręcali więc w obie strony na Osobowickiej, choć okazało się, że obowiązuje nakaz skrętu w prawo. Pracownicy ZDiUM obiecali, że sygnalizacja zostanie zaklejona – żeby nie wprowadzać już kierowców w błąd.

  Dziś w południe cmentarz Osobowicki nie cieszył się dużym zainteresowaniem, tłumów nie było. Tramwaje dojeżdżające na cmentarz świeciły pustkami.

  Urzędnicy informują, że na parking przy ul. Osobowickiej oraz pod sam cmentarz 1 i 2 listopada wpuszczane będą auta z osobami niepełnosprawnymi lub ludźmi starszymi. - Nie trzeba pokazywać żadnych dokumentów. Policjanci będą po prostu przepuszczać auta z osobami, które mogłyby mieć problem z przejściem dużego dystansu do cmentarza – mówi Katarzyna Kasprzak z wydziału inżynierii miejskiej.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jasne

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   weźcie się nie ośmieszajcie, że tramwaje świeciły pustkami :P tłumy stały na przystankach i tramwajowych i autobusowych a kierowcy i motorniczy to pewnie sami jeździli co??? :P

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jeb katoliki

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   pezez te katolickie gusła znow miasto sparalizowane,czemu to z naszych pieniedzy jest to wszystko oplacane,typu policja mpk itd. Winien placic klehozol,a nie podatnicy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cmentarz

   Stefanno (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   To jest cmentarz komunalny nie parafialny, spoczywają tam również osoby innych wyznań jak i również ateiści.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   1 Listopada

   Polka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Człowieku weź się ogarni. Żyjesz w katolickim Państwie i w każdm mieście ulica przy cmentarzu jest zamknięta. Od lat tak jest i się dziwię ze ludzie ciągle są w szoku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozkłady "cmentarnych" linii można znaleźć na stronie:

   almac (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   http://wroclaw.jakdojade.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 18

   w srebrnym ałdi z przebiegiem 500tys po powodzi i zostawiajace 4 slady szmacicho.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pewnie drsiara pierwszej wody. Bo na Staszica to sama patologia mieszka

   Wojas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Gorzej niż na trójkącie. Znałem kiedyś stamtąd taką Wiolkę lambadziare. ciągałą druta blachara aż ją w końcu jakiś rusek zbrzuszył i się skończyły swawole

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama