Wrocław: Mama z wózkiem do szkoły nie wjedzie. Dyrekcja...

  Wrocław: Mama z wózkiem do szkoły nie wjedzie. Dyrekcja zabrania

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rodzice z małymi dziećmi nie mogą wjechać wózkami do Szkoły Podstawowej nr 24 przy ul. Częstochowskiej. Dyrekcja tłumaczy zakaz względami bezpieczeństwa. Wózek trzeba zostawić w przedsionku. Wprost napisano to na kartce wiszącej przy wejściu do placówki.
  Wrocław: Mama z wózkiem do szkoły nie wjedzie. Dyrekcja zabrania

  ©Malwina Gadawa

  Zakaz zdenerwował niektórych rodziców. - Czy taką szkołę można nazwać prorodziną? - zastanawiają się. - Większość dzieci w klasach ma młodsze rodzeństwo. Dyrektor chce chyba, żeby rodzice zostawili dziecko samopas w wózku przed szkołą, nawet zimą. Jakim niebezpieczeństwem jest wózek w szkole? Być może w niewiadomy sposób zagraża dyrektorowi... - dodają.

  Niektórzy pracownicy placówki również nie rozumieją sensu ogłoszenia. - Starsze dziecko można jeszcze wyciągnąć i trzymać je na rękach. Ale budzić kilkumiesięcznego niemowlaka? Przecież to nieludzkie! - słyszymy od jednej z pań w szkole.

  Robert Siwy, dyrektor SP nr 24, mówi, że placówka została zbudowana w okresie przedwojennym, według ówczesnych standardów. - Korytarze nie są na tyle szerokie, by można było zapewnić bezpieczne poruszanie się uczniów oraz rodziców z wózkami dziecięcymi - informuje dyrektor.

  - Na korytarzach są szafki i ławki dla uczniów, co jeszcze zmniejsza ich szerokość. Duża liczba dzieci w szkole powoduje znaczny tłok - wylicza Robert Siwy. Według niego to wszystko może doprowadzić do wypadku. - Na przykład dziecko może się zderzyć z wózkiem - dodaje dyrektor. Tłumaczy też, że prosił rodziców o pozostawianie wózków w przedsionku szkoły.

  Sprawdziliśmy, czy w innych szkołach dyrektorzy w podobny sposób dbają o bezpieczeństwo uczniów. Zadzwoniliśmy do pięciu placówek (wybranych losowo) i w żadnej nie było takiego zakazu. - A co, szkoła to muzeum? - usłyszeliśmy w Zespole Szkół nr 20 przy ul. Kłodnickiej. W Zespole Szkół nr 6 przy Nowodworskiej uważają całkiem inaczej niż dyrektor podstawówki przy Częstochowskiej. - Tyle się mówi, żeby nie zostawiać dzieci samych, u nas na pewno nie ma o takich zakazach mowy - usłyszeliśmy.

  Sprawą "wózkowego" zakazu zdziwieni są w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu: - Jeżeli faktycznie doszło do takiej sytuacji, to jest to niedopuszczalne. Dyrektor nie powinien wydawać takiego zakazu. Należy pamiętać, że szkoła jest dla rodzica i powinna otwierać się na jego potrzeby - mówi Janina Jakubowska.

  Paweł Wróblewski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, też uważa, że zachowanie dyrektora może być zbyt restrykcyjne: - Nie sądzę, żeby rodzice z wózkami, którzy są w szkole przez chwilę, stwarzali niebezpieczeństwo. Powinno się robić wszystko, żeby ułatwiać im życie, jeżeli jest to możliwe, a nie utrudniać.

  Po naszej interwencji dyrektor SP 24 z ul. Częstochowskiej zapewnił, że jest otwarty na propozycje rodziców w sprawie rozwiązania problemu.

  Czytaj także

   Komentarze (130)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pracownicy placówki ...

   Arreczeq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Nie pracownicy tylko pracownik a dokładniej duża pani z dużymi balonami co otwiera drzwi i sieje ploty na całą okolicę. Fajna sprawa s...ć we własne gniazdo, widać ten substytut kobiety lubi żyć w...rozwiń całość

   Nie pracownicy tylko pracownik a dokładniej duża pani z dużymi balonami co otwiera drzwi i sieje ploty na całą okolicę. Fajna sprawa s...ć we własne gniazdo, widać ten substytut kobiety lubi żyć w fekaliach.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Busem do klasy i nie tylko

   Arreczeq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Ja proponuję złożyć wniosek o uruchomienie linii autobusowej, która dowiezie uczniów pod samą ławkę szkolną. W taki bus można by zapakować całą rodzinę łącznie z psem, kotem i innym zwierzem, aby w...rozwiń całość

   Ja proponuję złożyć wniosek o uruchomienie linii autobusowej, która dowiezie uczniów pod samą ławkę szkolną. W taki bus można by zapakować całą rodzinę łącznie z psem, kotem i innym zwierzem, aby w atmosferze rodzinnej dziecko dotarło do szkoły.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WÓZKI

   wózki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Gdyby nie "wózki" co nasze d... woziły to nie byłoby nawet dyrektora!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żenujący artykół

   Rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   Poziom merytoryczny tego tekstu jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Czy Pani Malwina zastanawia się czasami jaką szkodę wyrządza swoją pogonią za sensacją. Czy zauważyła, że stała się narzędziem...rozwiń całość

   Poziom merytoryczny tego tekstu jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Czy Pani Malwina zastanawia się czasami jaką szkodę wyrządza swoją pogonią za sensacją. Czy zauważyła, że stała się narzędziem nieudolnego rodzica, który zamiast sam załatwić sprawę z dyrektorem postanowił "dokopać" mu w prasie. Z załączonego zdjęcia wyraźnie widać, że dyrektor szkoły prosi rodziców, a nie zakazuje im wjazdu wózkami do szkoły (widocznie kultura w dzisiejszych czasach nie popłaca). Kolejną rzeczą jest postawa Kuratorium. Idę o zakład, że te starszawe paniusie oderwane od rzeczywistości nawet nie zorientowały się w sprawie przed jej skomentowaniem.
   BRAWO PANIE DYREKTORZE. Trzymam kciuki i życzę odporności psychicznej.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   asia

   asia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Lecz się ...szkoła to nie folwark

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podziękowania

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Malwinko, bardzo dziękuję za używanie w artykule słowa "dzieci" zamiast pleniącego się obrzydliwie "dzieciaki". Nie dajmy kuchennej polszczyźnie zwyciężyć!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   LOL

   xD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Zderzenie dziecka z wózkiem: śmiertelne zagrożenie :D:D:D.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nauczyciele wyrzuciliby wszystkich rodziców,

   dlatego, że (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   przeszkadzają im w wydzieraniu się na dzieciaki. Tak mogą się łatwiej wyprzeć wszystkiego i zwalić na dzieci, że kłamią.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do osób, które drwią, krytykują i wyśmiewają się z matek z wózkami

   JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   I niedojrzali! Jeśli kobieta nie chce mieć dzieci - to naskoczycie na nią, że Wasze dzieciaki będą kiedyś pracować na jej emeryturę. A jak kobieta ma dzieci i męczy się z nimi sama, bo mąż w pracy,...rozwiń całość

   I niedojrzali! Jeśli kobieta nie chce mieć dzieci - to naskoczycie na nią, że Wasze dzieciaki będą kiedyś pracować na jej emeryturę. A jak kobieta ma dzieci i męczy się z nimi sama, bo mąż w pracy, a przedszkola przepełnione - to skoczycie jej do gardła, że odbiera dziecko ze szkoły, przychodząc do budynku z wózkiem z niemowlakiem. A gdyby dziecku coś się stało w drodze do domu - to się czepicie, że wyrodna i nie dopilnowała. Dorwała się do komentowania banda G...WNIARZY, którzy w ogóle nie powinni dostać komputera do ręki.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lubisz ten sport?

   As (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   j.w.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sp24

   matka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Moje dziecko uczęszcza do SP24 i niestety odnoszę wrażenie, że Panu dyrektorowi nie tylko wózki przeszkadzają w szkole, ale najbardziej przeszkadzają mu dzieci do niej chodzące.. Chyba nie każdy ma...rozwiń całość

   Moje dziecko uczęszcza do SP24 i niestety odnoszę wrażenie, że Panu dyrektorowi nie tylko wózki przeszkadzają w szkole, ale najbardziej przeszkadzają mu dzieci do niej chodzące.. Chyba nie każdy ma powołanie do pracy z dziećmi:(zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lalunia

   Arreczeq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Jak się nie podoba szkoła to można zmienić, nikt nie każe Tobie posyłać tam dzieci. Kiedyś zapewne byłaś suuuuper uczennicą i zapewne w genach przekazałaś dalej :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak się nie zna to się lepiej nie wypowiadać

   matka! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Moje też chodzi do SP 24 i w przeciwieństwie do Ciebie, jest zachwycone dyrektorem, ma z nim zajęcia i zawsze wraca z nich zadowolone.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Twoja wypowiedź

   trąci typowym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   włazidupstwem, wstyd lizusie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ha

   lk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   w przedszkolu na kurpiów jest taki sam zakaz


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoła to nie folwark .

   drewa11 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zapraszam do SP3 na ul. Bobrzej. Sprawa aktualna. Wózków wstęp do szkoly zabroniony.Personel wszelki sumiennie spełnia narzucony przez panią dyrektor obowiązek wypracowania matek z wózkami. Ta...rozwiń całość

   Zapraszam do SP3 na ul. Bobrzej. Sprawa aktualna. Wózków wstęp do szkoly zabroniony.Personel wszelki sumiennie spełnia narzucony przez panią dyrektor obowiązek wypracowania matek z wózkami. Ta szkoła jest pełna absurdalnych zakazów. Z zachowaniem drogi sluzbowej a co nacisk kładzie zarządzająca szkoła dotrzemy do władz sprawujący nadzór do organu prowadzącego szkole. W końcu to obiekt użytku publicznego i społeczności powinien służyć. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama