Ważne
  Nowy dyrektor Teatru Polskiego? Troje kandydatów (NAZWISKA)

  Nowy dyrektor Teatru Polskiego? Troje kandydatów (NAZWISKA)

  MM, HAN

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nazwisko nowego dyrektora teatru musi zaakceptować minister kultury i Krzysztof Mieszkowski
  1/4
  przejdź do galerii

  Nazwisko nowego dyrektora teatru musi zaakceptować minister kultury i Krzysztof Mieszkowski ©Janusz Wójtowicz

  Nazwiska trójki kandydatów pojawiły się na liście Urzędu Marszałkowskiego, który szuka nowego dyrektora dla wrocławskiego Teatru Polskiego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wśród kandydatów jest Kazimierz Budzanowski, Izabela Duchnowska i Paweł Skrzywanek, choć szef uzdrowiska Szczawno-Jedlina stanowczo zaprzecza, jakoby miał kandydować.
  Kazimierz Budzanowski pracował w Teatrze Polskim - przez 10 lat był zastępcą dyrektora, przez 4 lata dyrektorem naczelnym. Teraz jest kierownikiem działu planowania i realizacji inwestycji - pełnomocnikiem dyrektora ds. inwestycyjnych w Operze Wrocławskiej (obecnie prowadzi projekt budowy sceny letniej). - Jestem emocjonalnie związany z teatrem, którym kierowałem wiele lat. Jeśli złożono by mi propozycję, rozważyłbym ją, choć nie byłoby proste prowadzenie teatru w obecnej sytuacji - powiedział nam zapytany o to, czy przejąłby zarządzanie teatrem.

  Zobacz też: Co z dymisją Krzysztofa Mieszkowskiego? Teatr Polski: miały być zmiany, ale ich nie ma

  Izabela Duchnowska jest menadżerem kultury - do tej pory zajmowała się koordynacją dużych projektów artystycznych (była m.in. sekretarzem artystycznym Światowych Dni Muzyki) w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia. - Dostałam propozycję poprowadzenia Teatru Polskiego. To jedna z najciekawszy instytucji kultury we Wrocławiu, która ma szansę jeszcze bardziej się rozwinąć - przyznaje kandydatka.
  Warto dodać, że ostatnią kobietą na stanowisku dyrektora w Teatrze Polskim była Maria Straszewska (w latach 1963-1965 i 1972-1973 pełniła funkcję dyrektora artystycznego). W latach 1965-1972 Teatrem Polskim kierowali: Krystyna Skuszanka i Jerzy Krasowski – małżeństwo.

  Paweł Skrzywanek jest obecnie szefem uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Zaprzecza, jakoby był kandydatem na szefa teatru. Wzdycha, że znowu będzie musiał udowadniać, iż nie jest wielbłądem. – Nie jestem kandydatem na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego – mówi. – Nie miałem, i nie mam, zamiaru ubiegać się o to stanowisko. Mam dużo pracy w uzdrowisku Szczawno-Jedlina i jedynie to mnie interesuje.

  CZYTAJ WIĘCEJ O DŁUGACH TEATRU I KRZYSZTOFIE MIESZKOWSKIM

  Skrzywanek dodaje, że oczywiście słyszał plotki o różnych osobach, które miałby kierować Teatrem Polskim. – Ale nie mam zamiaru powtarzać, kogo wymieniało się w tym kontekście – mówi. – Wiem jakie to kłopotliwe i już mam gęsią skórkę na myśl o tym, że będę musiał przez kilka dni dementować informację, jakobym miał zamiar kandydować na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego.

  Lista kandydatów nie jest zamknięta. Urzędnicy informują, że mogą się pojawić jeszcze inne kandydatury. Przypomnijmy, że nazwisko nowego dyrektora teatru musi zaakceptować minister kultury i Krzysztof Mieszkowski. Tak wynika z porozumienia jakie zawarto z Krzysztofem Mieszkowskim. Były dyrektor, krytykowany za złe zarządzanie teatralnymi finansami, miał podać się do dymisji. Zostałby w teatrze jako zastępca nowego dyrektora do spraw artystycznych.

  Czytaj także

   Komentarze (14)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paweł Skrzywanek

   joda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   mój mąż z zawodu jest dyrektorem jak w filmie Poszukiwany Poszukiwana

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prosto z Uzdrowiska Szczawno Zdrój

   nie napiszę PRACOWNIK, bo się zemszczą (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Pan Skrzywanek dementuje, zaprzecza, jest zapracowany w Uzdrowisku, a dzisiaj już do Szczawna dochodzą wieści, że odchodzi bidulek - ze łzą w oku będą go pracownicy wspominać.... Boże chroń Teatr...rozwiń całość

   Pan Skrzywanek dementuje, zaprzecza, jest zapracowany w Uzdrowisku, a dzisiaj już do Szczawna dochodzą wieści, że odchodzi bidulek - ze łzą w oku będą go pracownicy wspominać.... Boże chroń Teatr przed takimi karierowiczami - Boże ześlij Plagi Egipskie na tych, co na karuzeli nepotyzmu kręcą się w nieskończoność! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przepraszam

   k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   ale kim jest pani duchnowska i jakie ma doświadczenie w samodzielnym kierowaniu teatrem??? czy raczej ma "odpowiednie" znajomości?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   urzędowy kabaret a nie teatr

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   a to ci historia. O wyborze nowego dyrektora Teatru Polskiego ma zadecydować minister kultury i...pan Mieszkowski!!!(napisano w Gazecie Wrocławskiej). Panie Marszałku Mołoń czy to jakiś żart...rozwiń całość

   a to ci historia. O wyborze nowego dyrektora Teatru Polskiego ma zadecydować minister kultury i...pan Mieszkowski!!!(napisano w Gazecie Wrocławskiej). Panie Marszałku Mołoń czy to jakiś żart kabaretowy albo... może pan jesteś tylko marionetką w tym Urzędzie? Można by odnieść wrażenie, że dla zachwania "stołka" nie chcesz pan zachować twarzy. Ale może nam wyborcom tylko się tak wydaje. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polityczny PIC widzi mi się cały czas..

   wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Panie marszałku Mołoń rozpocząłeś Pan procedurę zwalniania pana Mieszkowskiego i tak "zakręciłeś", że został dyr.artystycznym tegoż teatru, który doprowadzał do ruiny jak donosiła prasa. Podobnie...rozwiń całość

   Panie marszałku Mołoń rozpocząłeś Pan procedurę zwalniania pana Mieszkowskiego i tak "zakręciłeś", że został dyr.artystycznym tegoż teatru, który doprowadzał do ruiny jak donosiła prasa. Podobnie likwidujesz Pan Centrum Monitoringu Społecznego i Kultury Obywatelskiej. Niby likwidujesz a nie likwidujesz bo wydaje się, że po wyborach trzeba będzie dać komu trzeba jakieś miejsca pracy czy zlecenia na kolejne bezsensowne badania socjologiczne jak skwitował te dotychczas wykonane prof. S.Kłopot z Uniwersytetu Wrocławskiego.Panie marszałku Piotr Ż. też by coś przy tym zarobił bo "chodzi tu i tam od drzwi do drzwi". Tylko coś słabo popiera Pan jako szef Rady Dolnośląskiej SLD Waszego sld-wskiego bezpartyjnego kandydata na prezydenta Wrocławia. Czyżby Pan też myślał, że jego miejsce jest bardziej na Kraszewskiego może i z Czesławem C. niż...?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pająk do wyborcy

   teatroman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

   Ale do Centrum Monitoringu Społecznego najlepiej nadaje się Duchnowska, zna się na tym i lubi socjologiczne ustawki, na teatrze nie zna się w ogóle. No chyba, że teść będzie jej pomagał.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Teatr Polski - SPRZEDAĆ! Prywatny teatr będzie dochodowy, państwowy - to kolejne długi!

   radamesss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

   Już chyba wszyscy wiedzą, że to co urzędnicze (państwowe, miejskie) przynosi ZAWSZE straty i jest zazwyczaj mocno korupcjogenne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dajcie spokój z tym Skrzywankiem

   ech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

   z tych osób najlepszy by był Budzanowski, przynajmniej wie co to znaczy efektywnie zarządzać teatrem, bo opera ma się dobrze


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Budzanowski zarządza?

   ach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Opera ma się rzeczywiście dobrze. Ale przecież Budzanowski nie zarządza nią. Ani nawet nie ma nic wspólnego z zarządzaniem. Sprawdź lepiej swoje informacje. Wystarczy na stronie opery ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mołoń

   lol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14

   Czyli jednak Mołoniowi się udało? A już myślałem że pozamiatane.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   marny

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

   Wszyscy lepsi od tego miernoty Mieszkowskiego co wygląda jak ćpun

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ..

   .. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   karuzela stanowisk trwa

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo