Rada była przeciwna kupowaniu budynku poczty

  Rada była przeciwna kupowaniu budynku poczty

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Budynek starej poczty przy ul. Piotra Skargi

  Budynek starej poczty przy ul. Piotra Skargi ©Grazyna Szyszka

  Prezydent miasta nie przekonał radnych na zakup budynku starej poczty i utworzenia w nim inkubatora przedsiębiorczości. Podczas głosowania propozycja ta została odrzucona.
  Budynek starej poczty przy ul. Piotra Skargi

  Budynek starej poczty przy ul. Piotra Skargi ©Grazyna Szyszka

  Głosowanie poprzedziła prezentacja przygotowana przez Dolnośląską Fundację Rozwoju Regionalnego, w której przekonywano o potrzebie uruchomienia w mieście inkubatora. Miasto zapłaciło za nią 30 tys. zł. Opracowanie trafi jednak do kosza, a budynek poczty nadal pozostanie w rękach firmy Orange.

  Radni miejscy wytykali ba sesji, że opracowanie przygotowane przez Dolnośląską Fundację Rozwoju Regionalnego nie zwierało konkretnych informacji dotyczących kosztów utrzymania inkubatora przedsiębiorczości, jakie miałaby ponosić gmina, a także źródeł finansowania pozostałych część kosztów. Opozycja zarzucała też prezydentowi Janowi Zubowskiemu, że robi sobie kampanię wyborczą.

  – To najdroższa kampania wyborcza w kraju – powiedział radny Janusz Piechocki. – Nagle teraz prezydent chce kupować budynek na inkubator z 2,5 mln zł. Dziwię się, że za takie pieniądze, bo miesiąc wcześniej mojemu znajomemu oferowano go za 2 mln zł. To obiekt, którego roczne utrzymanie wynosi 500 tys. zł.
  Na pytania stawiane w czasie sesji przez radnych prezydent nie odpowiedział. – Państwo i tak już w swoich sercach podjęliście decyzję – skwitował J. Zubowski

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama