Muzykalne pierwszaki pasowane

  Muzykalne pierwszaki pasowane

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Koncert w szkole muzycznej
  1/30
  przejdź do galerii

  Koncert w szkole muzycznej ©Kacper Chudzik

  W Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta zorganizowano uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Poprzedził je wyjątkowy koncert
  Tradycją stało się już organizowanie w Szkole Muzycznej koncertów, w trakcie których w szeregi uczniów oficjalnie wchodzą młodzi adepci muzyki. W tym roku pasowanie pierwszaków przeszło 32 maluchów wybranych podczas przesłuchań przez kadrę placówki.

  Dla dzieci był to wyjątkowy dzień. Połączony został z obchodami Święta Edukacji Narodowej. Z tej okazji starsi uczniowie Szkoły Muzycznej zaprezentowali na scenie swoje umiejętności. Wystąpili m.in. pianiści, trębacze, akordeoniści, skrzypkowie czy klarneciści.

  Podopieczni placówki przygotowali jednak nie tylko występy muzyczne. Publiczność, która po brzegi wypełniła aulę szkoły, obejrzała też zabawny występ, podczas którego uczniowie próbowali rozwiązać zagadkę znikających nauczycieli. Szczególnie zabawne były momenty, w których wcielali się właśnie w rozpoznawalnych belfrów, w tym dyrektor Agnieszkę Berest. Uczniowie w skrócie przypomnieli też historię swojej szkoły.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama