Film „Jeziorak” wchodzi do kin. Premiera kryminału...

  Film „Jeziorak” wchodzi do kin. Premiera kryminału "Jeziorak"

  RED.

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Film „Jeziorak” wchodzi do kin. Premiera kryminału "Jeziorak"
  1/5
  przejdź do galerii
  Film „Jeziorak” wchodzi dziś na ekrany kin. Reżyserem kryminału „Jeziorak” jest Michał Otłowski, dla którego jest to reżyserski debiut. Film "Jeziorak" - polski kryminał w skandynawskim stylu.
  „Jeziorak” jest klimatycznym filmem, utrzymanym w stylu skandynawskich kryminałów. Jego akcja rozgrywa się na na prowincji, wśród jezior, bagien i lasów, co tylko potęguje nastrój tajemniczości i czającego się, nieznanego zła.

  W roli głównej zobaczymy Jowitę Budnik, która wciela się w postać Izy Dereń, policjantki prowadzącej śledztwo w sprawie śmierci młodej kobiety. Równocześnie trwają poszukiwania dwóch policjantów, zaginionych na służbie. Jednym z nich jest partner głównej bohaterki, który jest również ojcem mających niebawem narodzić się dzieci.  „Jeziorak” został zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka, organizowanego przez Szkołę Filmową w Łodzi. Wśród nominowanych w kategorii najlepsza reżyseria jest także Michał Otłowski.

  Ponadto Sebastian Fabijański, za rolę aspiranta Wojciecha Marca (główna rola męska), został nagrodzony za profesjonalny męski debiut podczas 39. edycja Festiwalu Filmowego w Gdyni.

  PREMIERY KINOWE 17 PAŹDZIERNIKA 2014

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama