Kredyty: ile pożyczają Polacy?

  Kredyty: ile pożyczają Polacy?

  Akcja specjalna Getin Zaradnie

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kredyty: ile pożyczają Polacy?
  Obecnie ponad 15 milionów Polaków ma otwarty w banku kredyt. Zadłużamy się na zakup własnego mieszkania, remont, urlop, drobne zakupy, czy realizację marzeń. Bywa, że pożyczone pieniądze przeznaczamy na codzienne życie lub spłatę wcześniejszych zobowiązań.
  Kredyty: ile pożyczają Polacy?

  Instytut Millward Brown na zlecenie Getin Banku* sprawdził zwyczaje finansowe Polaków. Z badań wynika, że najchętniej pożyczamy niewielkie sumy. 60 proc. osób, które kiedykolwiek korzystało z kredytowania przyznało, że kwota ich zobowiązania nigdy nie była wyższa niż 10 000 złotych. Dla kobiet ta granica wynosi najczęściej 5 000 zł (53 proc. uczestniczek badania). Mężczyźni pożyczają zwykle więcej – co czwarty spłacał lub obecnie spłaca zobowiązanie o wartości powyżej 20 000 zł. Wyższe kredyty gotówkowe to także domena osób lepiej wykształconych i mieszkańców największych miast.

  „Wybierając kredyt gotówkowy warto zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami promocyjnymi. Interesujące propozycje można znaleźć szczególnie w miesiącach, kiedy zwyczajowo wydajemy najwięcej pieniędzy: przed świętami, w sezonie urlopowym lub na początku roku szkolnego. Korzystając z oferty specjalnej możemy liczyć na korzystniejsze warunki kredytowania: niższe oprocentowanie, niższą prowizję lub dłuższy okres spłaty” – mówi Katarzyna Bajor z Biura Kredytów Detalicznych, Getin Noble Bank
  Jak była najwyższa kwota Pani/Pana kredytu gotówkowego?

  *"Zachowania finansowe Polaków"-badanie Millward Brown na zlecenie Getin Banku  PYTANIE DO EKSPERTA:

  Chciałabym kupić nowe meble kuchenne, ale przy obecnej pensji nie stać mnie na taki wydatek. Czy w tej sytuacji lepiej skorzystać z kredytu gotówkowego czy zdecydować się na kartę kredytową? – Ela


  Odpowiada Katarzyna Bajor z Biura Kredytów Detalicznych, Getin Noble Bank

  Pani Elu, decydując się na formę kredytowania, warto przeanalizować oferty kredytów gotówkowych oraz kart kredytowych i zastanowić się, która z dostępnych na rynku propozycji będzie dla Pani najdogodniejsza. Porównując kredyt gotówkowy z kartą kredytową należy wziąć pod uwagę nie tylko dostępność i koszty, ale również dodatkowe korzyści. W przypadku kredytu gotówkowego – sztywny stały harmonogram spłat pomaga w zmobilizowaniu się do regularnego spłacania kredytu. Karta kredytowa natomiast umożliwia swobodny dostęp do środków w momencie kiedy Klient Pani tego potrzebuje. Dodatkowo, dzięki długiemu okresowi bezodsetkowemu może Pani korzystać z nich bez odsetek, o ile spłaci je w terminie wskazanym na wyciągu.

  Zapraszamy do przesyłania pytań do eksperta Getin Banku: ekspert@getinbank.pl

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama