Czarny Bór: Prokuratura wypuściła złodzieja

  Czarny Bór: Prokuratura wypuściła złodzieja

  SIYA

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy Czarnego Boru, w powiecie wałbrzyskim złożyli zażalenie na postępowanie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Chodzi o włamywacza, który został pod koniec ubiegłego roku zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze zwrócili się z wnioskiem o areszt mężczyzny, ale prokuratura uznała, że wystarczy dozór policyjny.
  A w Czarnym Borze drżą o swoje mieszkania. Mężczyzna ma bowiem na koncie prawdopodobnie kilka włamań.

  Czarna seria zaczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas okradane były sklepy. Szajka złodziei wpadła w ręce policji. Ale okazało się, że ktoś jeszcze działa w gminie Czarny Bór, bo po zatrzymaniu nadal okradane były mieszkania. Po jednym z włamań, policja postanowiła zaczaić się na przestępcę. Obserwowali mieszkania na jednym z osiedli, które zostało wytypowane, jako jedno z najbardziej łakomych kąsków dla włamywacza.

  - Policja czekała tydzień, aż znowu doszło do włamania - wyjaśnia Jerzy Rzymek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Złodziej bardzo się zdziwił, kiedy do mieszkania, które okradał zapukali... mundurowi. Wyskoczył przez balkon z pierwszego piętra i próbował uciec. Ale został zatrzymany.
  Mieszkańcy odetchnęli, ale na krótko. Po kilku dniach prokuratura wypuściła mężczyznę z nakazem stawiania się na policji i zakazem opuszczania kraju. Dziś tłumaczy, że nie było potrzeby stosowania aresztu tymczasowego: mężczyzna nie był agresywny, nikomu nie groził i stawia się na policji w terminie. Włamywaczowi grozi do ośmiu lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak źle i tak niedobrze..

   prawnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   jakby dostał areszt to by pan napisał, że to areszt wydobywczy... poza tym za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności a nie do 8. Kiedy dziennikarze w końcu zaczną RZETELNIE PRZYGOTOWYWAĆ SIĘ...rozwiń całość

   jakby dostał areszt to by pan napisał, że to areszt wydobywczy... poza tym za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności a nie do 8. Kiedy dziennikarze w końcu zaczną RZETELNIE PRZYGOTOWYWAĆ SIĘ DO PISANYCH ARTYKUŁÓW. Wstyd!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   toż to kolega kolegi z partii

   nera (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   on się tylko zamyślił
   TZW. prawo i jego ludzie są podstawą zła w tym kraju

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama