Nordic walking z Gazetą Wrocławską. "Chodźcie z nami" po...

  Nordic walking z Gazetą Wrocławską. "Chodźcie z nami" po wrocławskich parkach (ZDJĘCIA)

  MAW, AAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

   Nordic walking z Gazetą Wrocławską. "Chodźcie z nami" po wrocławskich parkach (ZDJĘCIA)
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Marcin Walków

  Wtorek to drugi dzień akcji Gazety Wrocławskiej i Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking pod hasłem: "Chodźcie z nami"! Dziś spotkaliśmy się w parku Szczytnickim i w parku w Leśnicy.
  O godz. 17 spotkaliśmy się w gronie ok. 50 osób w parku Szczytnickim na bezpłatnym treningu pod okiem profesjonalnych instruktorów nordic walking z Akademii Wychowania Fizycznego.

  Spotykamy się zawsze o godzinie 17 w dwóch parkach. Gdzie? W poniedziałki w parkach Południowym i Kasprowicza, we wtorki – w Szczytnickim (pod iglicą) i w Leśnicy (koło zamku), w środy – w parku Zachodnim, w czwartki – Grabiszyńskim i Tysiąclecia, w piątki – w Skowronim (Andersa) i na Promenadzie Staromiejskiej.

  W każdym z miejsc zajęcia odbywają się raz w tygodniu do końca listopada. Wystarczy założyć strój sportowy, wygodne buty i zabrać ze sobą kijki.

  Pierwsze zajęcia to bardziej trening ogólnej sprawności niż długi marsz. Instruktorzy stopniowo wprowadzają w prawidłową technikę chodzenia, odbijania się kijkami od podłoża. Podpowiadają również, jak dobrać właściwe kije dla siebie - i nie pomylić ich z kijami do trekkingu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama