Kręcą japoński film o Żydach w Dzielnicy Czterech Świątyń...

  Kręcą japoński film o Żydach w Dzielnicy Czterech Świątyń (ZDJĘCIA)

  KSZ, MAW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kręcą japoński film o Żydach w Dzielnicy Czterech Świątyń (ZDJĘCIA)
  1/7
  przejdź do galerii

  ©MAW

  Spacerując po ulicy świętego Antoniego lub Włodkowica można natknąć się na ludzi ubranych w stroje z lat 30. i 40. XX wieku. Nie sposób też nie zauważyć zaparkowanych wzdłuż ulic autokarów i aut dostawczych. Po godzinie 18 rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Persona non grata". We współpracy z japońskim producentem produkuje go Studio Akson. Zdjęcia potrwają do soboty.
  Od dziś nie można parkować na ulicach św. Antoniego i Włodkowica. Znaki informujące o tym, że do 11 września włącznie auta będą odholowywane stamtąd na koszt właściciela, stanęły już kilka dni temu.

  W filmie mają zagrać znani polscy aktorzy, m.in. Zbigniew Zamachowski, Borys Szyc i Agnieszka Grochowska. Akcja filmu rozgrywa się przed i w czasie II Wojny Światowej. Pewien japoński dyplomata uratował kilka tysięcy Żydów, wystawiając im wizy jako pracownik konsulatu Cesarstwa Japonii w Kownie.

  Zdjęcia realizowane są w kilku miejscach w Europie. Większość scen nagrywana będzie w Polsce, m.in we Wrocławiu (ulice: św. Antoniego i Włodkowica, Synagoga pod Białym Bocianem), Warszawie i okolicach Sowiej Góry.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama