Ważne
  Kresowe klimaty na Dzień Seniora

  Kresowe klimaty na Dzień Seniora

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dzień Seniora w Grębocicach
  1/48
  przejdź do galerii

  Dzień Seniora w Grębocicach ©Kacper Chudzik

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Grębocicach spotkali się seniorzy z całej gminy. Zorganizowano dla nich spektakl, w ramach którego wystąpili m.in. artyści z Kresów.
  Zawsze jesienią gmina Grębocice organizuje obchody Dnia Seniora. Nie inaczej było także i w tym roku. Widownia Gminnego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi mieszkańcami przechodzącymi przez jesień życia, ale nie tylko. Często to grębociccy seniorzy występują przed innymi, ale tym razem to oni mieli się bawić.

  Koncert dla seniorów poprowadził Tadeusz Samborski - Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód oraz aktorka Aurelia Sobczak.
  Na scenie pojawili się artyści, którzy przypomnieli publiczności przeboje sprzed lat oraz utwory narodowe. Dominował motyw kresów, ponieważ wśród występujących były zespoły zaproszone na legnicki festiwal kresowy. Wśród występujących artystów byli m.in.: Narodowy Zespół Pieśni i Tańca ,,Lechici” z Grodna, zespół „Wesołaczki” z Białorusi, Joanna Stefańska-Matraszek solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, zespół instrumentalny „Ostatnie takie trio”, aktor Stanisław Górka, pieśniarka Barbara Twardosz-Droździńska.

  – Organizujemy takie koncerty chcąc podkreślić to, jak bardzo wy seniorzy jesteście dla nas ważni i jak wielką rolę pełnicie w naszym życiu. Zawdzięczamy wam wiele, czerpiemy z waszych doświadczeń – mówił wójt Roman Jabłoński. – Zawsze powtarzam, że najlepiej zamiast na swoich, uczyć się na czyichś błędach. My uczymy się na waszych. Z kolei nasze dzieci, będą się uczyły na naszych. Ja sam powoli zbliżam się do bycia seniorem i cieszy mnie fakt, że moje dzieci, wiedzione moim doświadczeniem, nie będą musiały popełniać tych błędów co ja – dodał.

  Widowisko bardzo przypadło do gustu mieszkańcom gminy Grębocice. W trakcie wykonywania utworów publiczność niejednokrotnie śpiewała razem z artystami. Każdy występ nagradzano gromkimi brawami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo