Wrocław: X LO świętuje jubileusz 60-lecia istnienia

  Wrocław: X LO świętuje jubileusz 60-lecia istnienia

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W piątek X Liceum Ogólnokształcące, ul. Piesza 1 będzie świętowało jubileusz 60-lecia istnienia szkoły. Z tej okazji zorganizowana będzie oficjalna gala w Centrum Kultury Agora. Dyrektor Małgorzata Kaźmierska z uczniami przedstawi „Diamentową Dziesiątkę sukcesów, działań i przedsięwzięć” ostatnich lat.
  X Liceum w 2010 roku otrzymało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, a „Utalentowana Dziesiątka” to projekt artystyczno-edukacyjny, który powstał z inicjatywy Katarzyny Łaszkiewicz. Co roku uczniowie utalentowani muzycznie, wokalnie i tanecznie przygotowują występ estradowy.

  Do „Diamentów Dziesiątki” należą również: wymiany zagraniczne, możliwość uzyskania certyfikatu DSD z języka niemieckiego, Turniej Reportażu im.
  Wandy Dybalskiej, Otwarty Międzyszkolny Konkurs Fizyczny im. Bożeny Koronkiewicz, Powiatowy Konkurs Literacki organizowany we współpracy z Muzeum Narodowym, międzynarodowe sukcesy uczniów w „Odysei Umysłu”, działania podejmowane w ramach programu „Młodzi Obywatele Kultury”, osiągnięcia sportowe. W szkole od 24 lat działa Teatr „Dziesiątka” , który prowadzą Grażyna i Stanisław Melscy – nauczycielka języka polskiego wraz z mężem – aktorem Teatru Polskiego, dyplomowanym reżyserem.

  To właśnie piosenki z koncertów „Utalentowanej Dziesiątki” oraz spektakl Teatru „Dziesiątka” uświetnią jutrzejsze obchody jubileuszu.

  - Szkoła - jak życie – nie staje, nie zatrzymuje się, a każdy dzień jej pracy odbija się echem w przyszłości – słowami patronki szkoły Stefanii Sempołowskiej dyrektor Małgorzata Kaźmierska rozpocznie jutro swoje wystąpienie, w którym podziękuje byłym dyrektorom i nauczycielom za zaangażowanie. Nauczyciele, którzy przepracowali w szkole połowę jej historii zostaną wyróżnienie, a ci którzy szczególnie wyróżnili się w pracy w ubiegłym roku otrzymają nagrodę dyrektora.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Słusznie minione czasy

   L.G. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Chodziłem do szkoły podstawowej im. Lucjana Szenwalda i liceum im. Stefanii Sempołowskiej (moja babcia miała na imię Stefania - drobny sentyment), patroni w dzisiejszych czasach chyba mało znani i...rozwiń całość

   Chodziłem do szkoły podstawowej im. Lucjana Szenwalda i liceum im. Stefanii Sempołowskiej (moja babcia miała na imię Stefania - drobny sentyment), patroni w dzisiejszych czasach chyba mało znani i popularni. Zapamiętałem spektakle teatralne - prof. Wodecka oraz fotografikę - prof. Gościej oraz osobowość prof. Trznadla. Ciekawą formę życia prezentował prof. Ciałkowski, nie do końca zrozumiałą przeze mnie - wydawał się ciałem stałym, czasami zaskakująco ciepłym.
   Nikt nie przeszkadzał rozwijać swoich zainteresowań, choć naprawdę miało się uczucie, że nasz świat nie do końca należy poważnie traktować, wszak istniał obok inny wspaniały świat, który oglądaliśmy głównie przez szybkę, jak ciastka w cukierni. Potem przyszło nam żyć w ciekawych czasach, coraz bardziej ciekawych....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   10 tka

   absolwentka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Niektórzy nauczyciele dawali w kość. Pamiętam Wam ten horror i nigdy nie zapomnę! A jednocześnie kocham tę budę, o bo jak inaczej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tyle wspomnien ale...

   rocznik 90 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   nigdy nie zapomne dlugich przerw na korytarzu na parterze...takiego klimatu nigdzie nie bylo :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o mnie zapomnieli

   matura 68 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Żal, że nie pamięta buda o swoich starych absolwentach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moja dawna szkoła

   Wroclawianin 100% (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   na myśl o Wodeckiej.. do dziś mam koszmary ;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama