Sukces klasy mundurowej

  Sukces klasy mundurowej

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Głogowska klasa mundurowa
  1/21
  przejdź do galerii

  Głogowska klasa mundurowa ©Kacper Chudzik

  Działająca przy Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego Klasa Mundurowa cieszy się sporym zainteresowaniem młodzieży. Nabór do nowego rocznika nie był łatwy, bo na jedno miejsce przypadało aż czterech kandydatów. Ci, którzy się dostali, radzą sobie świetnie, bo choć dopiero rozpoczęli naukę, to na swoim koncie mają już pierwszy sukces.
  Materiały podobne
  Uczniowie wzięli udział w zawodach zorganizowanych w Bolesławcu przez Polski Czerwony Krzyż oraz wojsko. Na zmagania wyruszyły w sumie cztery grupy, po dwie z klasy pierwszej i drugiej.

  To właśnie jedna z grup klasy pierwszej okazała się bezkonkurencyjna i pokonała rywalizujące z nią zespoły z całego województwa.

  – Musieliśmy zmierzyć się z różnymi zadaniami. Najpierw czekały na nas testy pisemne, następnie musieliśmy udzielić pierwszej pomocy.
  Tutaj zdobyliśmy maksymalną ilość punktów – mówi młodszy kadet Kaja Neć, dowódca grupy, czy raczej plutonu, bo tak nazywana jest klasa mundurowa. – Sprawdzono też naszą wiedzę o zabytkach i przepytano ze znajomości Konwencji Genewskiej. Tutaj wykazał się młodszy kadet Bienias. Następny etap zawodów odbył się na strzelnicy, rzucaliśmy też granatem. Tutaj dobry wynik zaskoczył nawet nas, bo nie mieliśmy jeszcze ćwiczeń na strzelnicy.

  Przygotowanie do zawodów wcale nie było łatwe. Młodzież chętnie poświęciła na to swój czas, jednak już sprawa mundurów była nieco skomplikowana.

  – Udało nam się zorganizować to tak, że klasa pierwsza otrzymała mundury jeszcze we wrześniu, dzięki czemu mogła już w nich wystąpić na zawodach – mówi Adrianna Kurosz, wychowawczyni klasy, która zapytana o to, czy jest różnica w byciu wychowawcą klasy mundurowej zamiast zwykłej odpowiada. – Zdecydowanie tak. Młodzież jest tu dużo bardziej zdyscyplinowana i zaangażowana. Wszystkie zajęcia związane z profilem klasy mundurowej cieszą się ich ogromnym zainteresowaniem.

  Głogowskie służby przyznają, że klasy mundurowe były strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim młode pokolenie będzie dobrze przygotowane do pracy w policji, wojsku czy straży pożarnej. Przed młodymi kadetami już szykowane są nowe zadania.

  – Myślimy na przykład o zorganizowaniu patroli z ich udziałem przy okazji Wszystkich Świętych – mówi nadkomisarz Joanna Cichla z głogowskiej policji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama