Tygodnik Głogowski kończy 20 lat!

  Tygodnik Głogowski kończy 20 lat!

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W październiku mija 20 lat od wydania pierwszego numeru Tygodnika Głogowskiego. Przypominamy Wam, jak wyglądał na początku, jak zmieniał się przez te wszystkie lata i pokazujemy, jak nasza gazeta wygląda dziś. Wspominamy też sprawy, które zajmowały dziennikarzy 20 lat temu. To także prawdziwa lekcja historii naszego miasta i okolic.
  Drodzy Czytelnicy, 14 października mija 20 lat od ukazania się pierwszego numeru Tygodnika Głogowskiego. Jego pierwszą nazwą było Sami, ale już po miesiącu stał się Tygodnikiem Głogowskim i swoim zasięgiem, oprócz Głogowa, obejmował też Przemków, Radwanice, Gaworzyce, Żukowice, Pęcław, Radwanice, Grębocice i Jerzmanową.

  Redakcja tygodnika mieściła się w pokojach urzędu miasta przy ulicy Sikorskiego (obecnie do budynek starostwa powiatowego).

  Gazetą kierował wówczas redaktor Edward Jabłoński. Przy okazji warto przypomnieć o cenie tygodnika, który przed denominacją ( w1995 roku) kosztował... 5 tysięcy złotych.
  Przez 20 lat zasięg naszej gazety, nie zmienił się, mimo że „po drodze” mieliśmy nowy podział administracyjny na powiaty
  (w 1999 roku).

  Gdy 20 lat temu założyciele i twórcy Tygodnika Głogowskiego drukowali jej pierwszy numer, zapewne nie zdawali sobie sprawy z tego, jak bardzo to lokalne czasopismo wrośnie w krajobraz naszego miasta i powiatu i jak z biegiem lat się zmieni. Biorąc dziś do ręki pożółkłe, premierowe wydanie gazety i porównując go z dzisiejszym Tygodnikiem Głogowskim, można łatwo się przekonać, jak długą drogę przebyliśmy. Wraz z nastaniem ery cyfrowej, przyszedł czas na kolejne zmiany. Dziś zapraszamy Państwa do serwisu, który stworzyliśmy z myślą o Was - mieszkańcach Głogowa i całego powiatu, również tych, którzy wyjechali, by swe życie związać z innym miejscem w kraju lub na świeci.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama