Dolny Śląsk: Z babcią i dziadkiem taniej do muzeum

  Dolny Śląsk: Z babcią i dziadkiem taniej do muzeum

  ABU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Z okazji dni Babci i Dziadka dziś dolnośląskie muzea zapraszają seniorów z wnuczkami do zwiedzania za darmo lub za symboliczną złotówkę.
  We Wrocławiu można odwiedzić Muzeum Narodowe przy pl. Powstańców Warszawy, Muzeum Etnograficzne przy ul. Traugutta, Muzeum Poczty i Telekomunikacji przy ul. Krasińskiego. Do akcji przyłączyły się także inne dolnośląskie muzea: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju (dodatkowo na zwiedzających czeka tu pokaz czerpania papierowych serduszek przez wnuków dla babć i dziadków), Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz oddziały Muzeum - średniowieczny Zamku w Bolkowie i Dom Carla i Gerharta Hauptmannów (pisarzy, którzy dali początek kolonii artystycznej w Szklarskiej Porębie), Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, wystawę sprzętu radiolokacyjnego w Łomnicy oraz Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga w Goerlitz.

  Dodatkowo we Wrocławiu babcie, dziadków i wnuki na wystawy zapraszają też Galeria Entropia przy ul. Rzeźniczej i galeria Ogniska Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu przy pl. Wolności. A na zwiedzanie warto wziąć aparat i uwiecznić miłe chwile z dziadkami, bo we wszystkich muzeach, które biorą udział w projekcie, będzie trwać konkurs fotograficzny: "Dzień Babci i Dziadka w muzeum", na zdjęcie ze wspólnego zwiedzania. Regulamin konkursu niebawem pojawi się na stronie http://www.wro2016.pl. Do wygrania będą aparat fotograficzny i książki.

  Napisz nam, za co kochasz swoją babcię i dziadka?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama