Wrocław: Wkrótce zabrzmi II Symfonia na 100 motocykli...

  Wrocław: Wkrótce zabrzmi II Symfonia na 100 motocykli (ZDJĘCIA)

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Wkrótce zabrzmi II Symfonia na 100 motocykli (ZDJĘCIA)
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Adam Kuźniarski

  Zaczynające się w piątek Światowe Dni Muzyki to okazja do słuchania melodii nie tylko tradycyjnych i prezentowanych w tradycyjnych wnętrzach. Wyjątkowe wydarzenie - premiera II Symfonii na 100 motocykli - czeka nas już 11 października.
  Jednym z wydarzeń będzie premiera II Symfonii na 100 motocykli autorstwa wrocławskiego kompozytora Sławomira Kupczaka. Jeszcze w maju, podczas spotkania poświęconego Światowym Dniom Muzyki, kompozytor zapowiedział: - Nie umiem jeździć na motocyklu. Będzie głośno i energetycznie. We wtorkowe popołudnie na Biskupinie, w pobliżu Jazu Opatowickiego, odbyła się jedna z prób wykonania utworu.

  W roli muzyków wystąpią motocykliści, w roli instrumentów - ich maszyny, od najprostszych modeli, przez ścigacze, aż po kultowe motocykle marki Harley-Davidson.
  Towarzyszył im będzie legendarny polski gitarzysta, lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy - Andrzej Nowak (na zdjęciu pod zielonym daszkiem) oraz na perkusji - Dominik Stankiewicz, a także stunter Mateusz Kędziora. Za koordynację motocyklistów odpowiada Akademicki Klub Motocyklowy APANONAR.

  Ten koncert zostanie wykonany bezpłatnie, 11 października o godz. 16 na placu Zielińskiego, w tym miejscu, w którym niegdyś było targowisko. - Plac nie jest używany, będzie dopiero przeznaczony pod zabudowę, więc nie obawiamy się, że jego nawierzchnia zostanie zniszczona - mówi Agata Władyczka, współorganizatorka przedsięwzięcia.

  Sławomir Kupczak studiował we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Wykorzystuje elektronikę. Jego kompozycje były wykonywane na festiwalach w Polsce, m.in. Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova, Warszawska Jesień, Sacrum Profanum oraz w Anglii, Irlandii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, a także we Włoszech i na Ukrainie. II Symfonia... powstała na zamówienie Światowych Dni Muzyki.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ku pamięci

   matołów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   którzy w tym roku zapukali do św. Piotra


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kre

   tyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   idź spać idioto.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Światowe

   meloman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Następna propozycja "artystyczna": IX Symfonia Beethovena na 6 kabin "brzmiąca" w szalecie na Pl. Solnym.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama