Boks. Jeszcze jedna zmiana rywala Masternaka

Boks. Jeszcze jedna zmiana rywala Masternaka

Jakub Pęczkowicz

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Nikt nie chce walczyć z Mateuszem Masternakiem (32-2, 23 KO) czy on sam nie może wybrać przeciwnika? Pięściarz, mieszkający od lat we wrocławiu, w sobotę w niemieckiej Kilonii stoczy swoją trzydziestą piątą walkę w zawodowej karierze. Pytanie tylko, z kim?
Boks. Jeszcze jedna zmiana rywala Masternaka

©Tomasz Hołod

Pierwotnie rywalem byłego mistrza Europy w wadze junior ciężkiej miał być Shalva Jomardashvili (37-8-2, 28 KO). We wtorek popularny „Master” oraz jego promotorzy postanowili zmienić przeciwnika. Naprzeciwko wrocławianina miał stanąć 36-letni Węgier Gabor Halasz (35-15, 15 KO). W piątek – w przeddzień gali w Kilonii – Halasz został jednak skreślony i zamiast niego z Masternakiem zawalczy Ben Nsafoah (15-11-2, 8 KO).

Ghańczyk jest trochę młodszy od Halasza. Ma 32 lata i podobnie jak bokser z Węgier, też już miał okazję sprawdzić się z Polakami. W swojej karierze walczył m.in z Tomaszem Zimnochem i Tomaszem Hutkowskim. Obie walki przegrał. Ostatnio nie idzie mu najlepiej.
Nsafoah poległ w sześciu ostatnich pojedynkach. Pierwszą zawodową walkę stoczył 12 stycznia 2008 roku. Dla Mateusza Masternaka będzie to pierwsza walka od czerwcowej porażki z Yourim Kalengą. Transmisja z gali w Kilonii w sobotę w Polsacie Sport od godz. 22.
Masternak urodził się w Świętokrzyskiem, ale od 15 lat mieszka we Wrocławiu i przez długie lata trenował w tutejszej Gwardii. Jego kariera zawodowa rozwijała się wzorowo aż do października ubiegłego roku, kiedy to przegrał w XI rundzie przez TKO z Rosjaninem Grigorijem Drozdem. Od tego czasu próbu-je wrócić na właściwe tory – m.in. zmienił trenera.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo