Pilne
Włoski artysta odmieni oblicze oddziału dla dzieci szpitala...

Włoski artysta odmieni oblicze oddziału dla dzieci szpitala przy Koszarowej

MAW

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Gregorio Mancino to włoski artysta znany z charytatywnych akcji na całym świecie. W szpitalach pediatrycznych maluje ściany w fantazyjne wzory, które pomagają zmieniać oddziały w "Bajkowe Krainy". Dziś taka kraina powstaje w pawilonie pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.
Gregorio Mancino przy pracy (zdj. ilustracyjne)

Gregorio Mancino przy pracy (zdj. ilustracyjne) ©facebook.com/gregoriomancino

Włoch maluje szpitale, jeżdżąc na wrotkach i w przebraniu klauna. Oprócz kolorowych ścian w pawilonie pediatrycznym pojawią się naturalnej wielkości zwierzęta wykonane z laminatu. One również będą malowane i wyklejane.

Gregorio Mancino w czasie malowania będzie miał swoich asystentów - małych pacjentów szpitala i uczniów jednej z wrocławskich szkół. Nad ozdabianiem zwierząt czuwać będzie malarka Justyna Grzebieniowska.

Do tej pory akcje malowania miały miejsce we Włoszech, Belgii, Rosji oraz na Madagaskarze. W Polsce artysta malował już trzykrotnie w warszawskich i łódzkich szpitalach.

W portalu Gazetawroclawska.pl zaprezentujemy efekty dzisiejszej akcji i nowe oblicze pawilonu pediatrycznego przy ul. Koszarowej.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
pomysł na 6!

mama (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Bardzo dziękujemy, teraz jest o wiele bardziej przyjaźnie.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo