Akcja „Tygodnika Głogowskiego" - walczymy o przejście dla...

  Akcja „Tygodnika Głogowskiego" - walczymy o przejście dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Są już efekty akcji „Tygodnika Głogowskiego” i „Gazety Lubuskiej” w sprawie poprawy bezpieczeństwa pieszych na ulicy Wojska Polskiego.
  Akcja „Tygodnika Głogowskiego" - walczymy o przejście dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego

  ©Grażyna Szyszka

  Miesiąc temu, w imieniu mieszkańców osiedla Kopernik i Brzostów złożyliśmy w urzędzie miejskim wniosek o wykonanie dodatkowego przejścia między rondem przy ul. Keplera a przystankiem komunikacji miejskiej, niedaleko marketu Biedronka. Kilka dni temu dostaliśmy odpowiedź, że jest spora szansa na jego wykonanie!

  Nasza walka o budowę nowego przejścia dla pieszych trwa ponad miesiąc. Naszą petycję w tej sprawie podpisało kilkudziesięciu głogowian. Przypomnijmy, że chodzi o tzw. skrót pomiędzy osiedlem Kopernika a Brzostowem, z którego korzysta wielu pieszych.

  Z odpowiedzi, którą kilka dni temu otrzymaliśmy w tej sprawie z magistratu wynika, że jest spora szansa, by takie przejście powstało.
  Nasz wniosek został przekazany do działu planowania w urzędzie. „Obecnie Gmina Miejska Głogów jest na etapie projektowania sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego - Perseusza - Gen. W. Andersa . W związku z powyższym mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, zostanie także rozpatrzona możliwość rozszerzenia prac projektowych o zaprojektowanie przejścia w miejscu wskazanym przez Państwa ze wzbudzaną sygnalizacją świetlną. Takie rozwiązanie byłoby korzystne z uwagi na duże natężenie ruchu kołowego i pieszego na ulicy Wojska Polskiego” - czytany w piśmie do naszej redakcji.

  Ale zanim zapadną konkretne decyzje w tej sprawie, swoją opinię musi wydać jeszcze głogowska policja.
  Jeśli taka opinia będzie pozytywna, to w tym roku miasto zakończy etap projektowania zarówno sygnalizacji świetlnej na ulicy Wojska Polskiego (przy markecie Biedronka), jak i dodatkowego przejścia dla pieszych, o które wnioskowała nasza redakcja. W przyszłym roku miasto planuje zabezpieczenie pieniędzy na te zadania, a potem ma ogłosić przetarg.

  Jak tylko będziemy znać opinię policji w tej sprawie, poinformujemy o niej na łamach tygodnika.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo