Półfinał Polska Niemcy 3:1 (WYNIK, RELACJA, TRANSMISJA ZA DARMO, MINUTA PO MINUCIE, ONLINE, LIVE)

red., PJ
Półfinał Polska - Niemcy za nami. Polacy w finale! Nasza reprezentacja pokonała Niemców. Wynik 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21). Relację na żywo w internecie ze spotkania Polska Niemcy mogliście śledzić razem z nami na portalu GazetaWroclawska.pl.

Polscy siatkarze awansowali do finału mistrzostw świata. W półfinale pokonali w katowickim Spodku Niemców 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21). W ostatnim meczu turnieju zmierzą się z Brazylijczykami. Z "Canarinhos" o złoto walczyli także osiem lat temu.

Wówczas podopieczni Bernardo Rezende okazali się zbyt silni i gładko wygrali z biało-czerwonymi 3:0. Uczestnikami tamtego meczu w Japonii było trzech obecnych kadrowiczów Paweł Zagumny, Michał Winiarski i Mariusz Wlazły.

Polacy wcześniej zagrali jeszcze tylko raz w finale mundialu. Dokładnie 40 lat temu pokonali w nim ZSRR 3:1.

TAK RELACJONOWALIŚMY DLA WAS MECZ POLSKA - NIEMCY. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na relację z finału!

2 niedzielę zagramy o złoto z Brazylią! Już teraz wiadomo, że w najgorszym wypadku będziemy wicemistrzami świata!

25:21 Wlazły atakuje i jesteśmy w finale mistrzostw świata!!! Polska - Niemcy 3:1
24:20 To nie może się nie udać! Jesteśmy o krok od finału!
23:19 Trafia Mariusz!!! As seriwsowy
22:19 Mika z lewego ataku i jesteśmy o trzy punkty od finału, a na zagrywkę znów wędruje Wlazły!
21:18 Kolejny raz doskonale zafunkcjonował nasz blok! Niemiecki trener prosi o przerwę.
19:17 Nasz atakujący jest w tym momencie bezsprzecznym liderem naszego zespołu. Wszystkie trudne piłki wędrują do Wlazłego, który kluczowych momentach nie zawodzi
18:16 Piękna kontra Polaków zakończona siatkarskim gwoździem Wlazlego
16:14 Kapitalny blok Fabiana Drzyzgi powstrzymuje rozpędzonego Kaliberdę i daje nam dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej! Oby to był przełomowy moment w tym meczu
13:13 Ależ teraz roztrwoniliśmy swoją przewagę. Niemcy na ogień odpowiadają ogniem. Po świetnych zagrywkach Froom-a, Niemcy wyrównują i trener Atniga bierze czas
13:10 Nieprawdopodobnie bombarduje dziś swoją zagrywką Wlazły rywali! As serwisowy naszego atakującego!
11:10 Podwójne odbicie Kaliberdy i wychodzimy na prowadzenie! Niemiecki przyjmujący za dyskusję z arbitrem otrzymał jeszcze żółtą kartkę, a trener Heynen poprosił i czas
9:10 Dobry atak Miki i w pole serwisowe zmierza Mariusz Wlazły, a to zawsze jest alarm w szeregach naszych przeciwników
7:8 Najpierw Kubiak świetnie skończył atak na prawym skrzydle, a potem zaserwował w siatkę i nasi rywale prowadzą na pierwszej przerwie technicznej
6:6 Niemcy punktują teraz w obie strony. Po udanej akcji w ofensywie psują swoje zagrywki
5:5 Jak na razie gramy punkt za punkt, ale żadnej z drużyn nie udaje się kończyć ataków "na czysto"
3:3 Bardzo dobry blok Kłosa i mamy remis
1:2 Teraz wyczyszczona siatka przez niemieckiego rozgrywającego. Ważną informacją jest to, że pod koniec 3. seta parkiet opuścił Grozer, a zastąpił go Schoeps, który wciąż jest na boisku. Podstawowy atakujący naszych rywali ma jakieś problemy z kolanem

23:25 No i gramy dalej. Piłka po bloku Polaków wylądowała na aucie.
23:23 Znów nasz atakujący stanął na wysokości zadania! Ależ emocje w Katowickim Spodku!
21:21 Piękna kiwka Wlazłego z przechodzącej piłki i wracamy do gry! Niemcy proszą o czas
19:21 Niemcy kontrolują końcówkę tego seta. Potrzebny jest teraz impuls naszej drużynie
17:19 I znów zapowiadają się wielkie nerwy w końcówce. Winiarski zaatakował teraz w aut
16:15 Winiarski zaatakował po bloku i Polacy prowadzą na drugiej przerwie technicznej
14:12 Mateusz Mika przypomina się teraz kibicom w Spodku! Świetny atak naszego przyjmującego daje nam trochę bezpieczniejszą przewagę
11:11 Niesamowicie strzelił teraz Kaliberda na zagrywce i mamy remis
10:8 Chyba wykrakaliśmy. Nieporozumienie Zatorskiego z Winiarskim i Niemcy łapią kontakt
10:5 W aut atakuje Kaliberda i chyba już nasi siatkarze nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa w tym meczu! Oby nie powtórzyła się tylko sytuacja z poprzedniej partii
8:5 Mateusz Mika huknął po prostej z lewego skrzydła i prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie
6:4 Wychodzimy na dwupunktowe prowadzenie po znakomitym bloku Winiarskiego
3:3 W trzeciej partii idziemy jak na razie łeb w łeb. Po raz kolejny dobrze na początku seta gra Wlazły

28:26 Blooook! Fromm zatrzymany i prowadzimy 2:0!
26:26 Niemcy mieli już trzecią piłkę setową ale znakomicie zaatakował Wlazły!
24:24 Ależ mamy szczęście! Kłos przebijał piłkę nogą na drugą stronę, ale środkowy naszych rywali zbił piłkę, która wciąż była po naszej stronie!
23:24 Piłka setowa dla Niemiec
22:22 Teraz na parkiecie rządzą emocje. Na nasze nieszczęście u Niemców obudził się Grozer
21:20 Topnieje ta nasza przewaga. Nasz trener znów poprosił o przerwę
20:18 Teraz sam sobie zafundowaliśmy nerwy. Najpierw Boehme wykorzystał ze środka błąd Polaków w przyjęciu, a potem zaserwował asa. Antiga wziął czas
20:15 Po raz piąty w tym meczu niemiecki super-bombardier Grozer zatrzymany przez nasz blok!
18:14 Niepotrzebnie daliśmy teraz zdobyć rywalom kilka punktów. Wciąż mamy jednak bezpieczną przewagę i nasz trener nie decyduje się na wzięcie przerwy
18:11 Bardzo długa wymiana zakończoną bombą Wlazłego z prawego skrzydła! W przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów gramy bardzo dobrze w obronie
16:10 Koncertowo grają teraz Polacy! Mamy sześć punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej
15:9 Punkt bezpośrednio z zagrywki Nowakowskiego i trener Vital Heynen po raz drugi w tym secie bierze czas
13:9 Nie taki groźny dziś ten Grozer! Najpierw zaatakował w aut, a potem został zablokowany
11:9 Kapitalny blok Kłosa i Wlazłego powstrzymuje atak Westphala! Niemcy proszą o czas
8:8 Podopieczni Atnigi mają chyba drobne problemy z koncentracją, przez co stracili prowadzenie. Panowie nie czas jeszcze myśleć o Brazylii!
5:3 Niemcy nie radzą sobie z Wlazłym na początku drugiej partii

26:24 Karol Kłos wygrał przepychankę na siatce i wygrywamy pierwszego seta! Już tylko i aż dwa dzielą nas od wielkiego finału z Brazylią!
24:24 Mieliśmy piłkę setową, ale nie pomylił się w ataku Fromm
22:23 Wymiana ciosów w Spodu! Po długiej wymianie skutecznie kontrę Niemców skończył Grozer
20:20 Ależ teraz blisko byli nasi wyjścia na dwupunktowe prowadzenie. W prostej sytuacji w aut uderzył Karol Kłos
19:18 Mamy ich! Świetne zagrywki Winiarskiego odrzucają Niemców od siatki! Ich trener bierze drugi już czas
16:18 Teraz na parkiecie pojawiają się Zagumny i Konarski w miejsce Wlazłego i Drzyzgi
14:16 Dwupunktowe prowadzenie naszych zachodnich sąsiadów na drugiej przerwie technicznej
13:15 Mimo serwowania flotem przez naszych reprezentantów, zdarz