Legnica: Policjanci szukali zaginionych mężczyzn

  Legnica: Policjanci szukali zaginionych mężczyzn

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci w chaszczach szukali ciała Krzysztofa Galczaka

  Policjanci w chaszczach szukali ciała Krzysztofa Galczaka ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Legniccy policjanci wznowili poszukiwania Krzysztofa Galczaka i Krzysztofa Wawrana.
  Policjanci w chaszczach szukali ciała Krzysztofa Galczaka

  Policjanci w chaszczach szukali ciała Krzysztofa Galczaka ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Ten pierwszy (56 lat) przepadł bez wieści 20 grudnia minionego roku. Mężczyzna pracował jako ochroniarz w jednej z firm przy legnickim lotnisku. Feralnego dnia szef zawiózł go na przystanek przy ul. Bielańskiej. I od tego czasu nikt go nie widział. Wczoraj policjanci przeczesywali łąki w pobliżu miejsca jego pracy.

  - Na tym terenie znaleziono tydzień temu jego torbę - mówi podkomisarz Zbigniew Prych, naczelnik wydziału prewencji. - Jest tutaj dużo oczek wodnych.

  Wcześniej nie można było dokładnie przeszukać terenu, bo było pełno śniegu. W poszukiwaniu brały udział psy. Ich zadaniem było ewentualne wyczucie zapachu rozkładanego się ciała, jednak Krzysztofa Gulczaka nie odnaleziono.

  Następnym razem policjanci będą przeczesywali Kaczawę. - Mamy nadzieję, że znajdzie się żywy - mówi komisarz Prych. - Może się przemieszcza po kraju?

  Krzysztof Galczak ma 160 cm wzrostu, siwe włosy. Był ubrany w czarną kurtkę i spodnie tego samego koloru.
  Krzysztof Wawran (26 lat) zaginął 17 grudnia. Ostatni raz był widziany koło stacji paliw w pobliżu Kawic. Była noc i siarczysty mróz. Wyszedł z zakładowej imprezy. Znajomi na forach internetowych piszą, że następnego dnia miał kupić samochód. Miał wyznaczony termin ślubu. Gdzie przepadł? Nie wiadomo. Jasnowidz przepowiedział, że jego ciało leży w lesie koło drogi.

  - Przeszliśmy wczoraj ponad 7 kilometrów lasu - mówi aspirant Robert Kirsten, szef legnickich poszukiwaczy. - W akcji uczestniczyli też strażacy z Prochowic. Nie potwierdziły się przepowiednie jasnowidza. Nie znaleźliśmy ciała. Mimo apeli nie mieliśmy w tych dwóch przypadkach żadnych informacji od ludzi.

  Poszukiwania zostaną wznowione w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionego - wsi Dębica koło Malczyc. Policjanci i znajomi przypuszczają, że mógł go ktoś tutaj podwieźć. Krzysztof Wawran ma 182 cm wzrostu. Był ubrany w jasną kurtkę, ciemne spodnie i buty trapery.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama