Lubań: Czy w szpitalu dbają o pacjentów?

  Lubań: Czy w szpitalu dbają o pacjentów?

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Lubańska prokuratura sprawdza, czy pacjentom oddziału pielęgnacyjno-opiekuńczego miejscowego szpitala nie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Tak twierdzi Krystyna Demkowicz, szefowa Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Jeleniej Górze, która zawiadomiła śledczych.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  - Średnio na oddziale przebywa około 40-45 pacjentów, z czego połowa to osoby obłożnie chore, wymagające szczególnej opieki - tłumaczy szefowa Izby. - Tymczasem zdarzają się sytuacje, kiedy na przykład w nocy nad wszystkimi pacjentami na dwóch piętrach budynku opiekę sprawuje tylko jedna wykwalifikowana pielęgniarka! - argumentuje.

  Jak przekonuje, przygląda się lubańskiemu oddziałowi opiekuńczemu już od wielu miesięcy. Alarmowała o nieprawidłowościach w szpitalu m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia, władze powiatu, które są właścicielem spółki Łużyckie Centrum Medyczne, a także wojewodę dolnośląskiego.
  Starosta lubański, Walery Czarnecki, nie chce komentować tych doniesień. - Niech odpowiednie organa zajmą się wyjaśnieniem tej sprawy - ucina.

  Krzysztof Konopka, prezes ŁCM, przekonuje, że zarzuty są wyssane z palca. - Oddział spełnia wszelkie normy zatrudnienia i opieki nad chorymi - mówi. - Nie wiem, dlaczego pani Demkowicz ciągle doszukuje się u nas jakichś nieprawidłowości. Poważnie zastanawiam się, czy nie założyć jej sprawy o nękanie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama