Koszmar małej Izy z Pomorza. Brat i ojciec wykorzystywali ją...

  Koszmar małej Izy z Pomorza. Brat i ojciec wykorzystywali ją seksualnie? [REPORTAŻ]

  Dorota Abramowicz, Tomasz Słomczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Iza płacze, kiedy wspomina złe chwile. To nadal w niej tkwi, choć tak naprawdę nie wie, co złego w niej jest. Nie wie, dlaczego całuje inne dzieci, dlaczego kładzie ręce na kroczach chłopaków. Dziewczynka co najmniej od 10 roku życia była wykorzystywana seksualnie przez brata i ojca.
  Koszmar małej Izy z Pomorza. Brat i ojciec wykorzystywali ją seksualnie? [REPORTAŻ]

  ©www.freeimages.com

  Przed dwoma laty nauczyciele, zaniepokojeni zachowaniem i problemami fizjologicznymi dziewczynki, przekonali matkę, by zaprowadziła 13-letnią Izę do ginekologa. Lekarz stwierdził, że dziecko było wielokrotnie gwałcone.

  Przemoc pozostawiła ślady na ciele, które wymaga jeszcze długiego leczenia. Gorzej jest z duszą. Lekarze mówią, że psychika dziewczynki rozpadła się na drobne kawałki. Iza okalecza się, grozi samobójstwem, niszczy siebie i rzeczy, które ją otaczają.
  Iza chce wrócić do domu, do matki. Ale nie może. Matka, która uwierzyła córce, nie ma wstępu do domu. Poza tym w domu nadal mieszkają ojciec i brat. Mężczyźni, oskarżeni przez prokuratora (jeden o obcowanie płciowe z siostrą, drugi o molestowanie córki i znęcanie się nad rodziną) nie zostali zatrzymani i odpowiadają przed sądem z wolnej stopy. Proces trwa już ponad rok.

  ***
  Jesień 2012 r. Iza ma 13 lat.
  16 listopada przed drzwiami mieszkania, w którym mieszka z tatą, 19-letnim bratem, i - do niedawna – mamą, staje dziewięć osób: wychowawczyni Izy ze szkoły, pedagog, dwójka policjantów i pracownicy socjalni. Drzwi otwiera ojciec, Iza leży w łóżku.
  Niechętnie odpowiada na pytania zadawane w obecności brata i ojca. Kiedy wychodzą, mówi, że boi się zostać z tatą i Piotrem.
  Mama Izy, Mariola, w tym czasie jest w szkole, pokazuje pedagogowi rysunki. Iza namalowała je poprzedniego dnia, po wizycie u ginekologa. Jej piersi i krocze – grube czarne kropki. Postać obok wyciąga ręce, bardzo długie ręce do tych czarnych kropek. Inna gruba czarna linia wiedzie od krocza dziewczynki do krocza narysowanej obok postaci.

  Zapada decyzja o natychmiastowym przewiezieniu dziewczynki do Placówki.
  W Placówce Iza kamienieje ze strachu na widok wychowawców-mężczyzn. Dostaje osobny pokój. Przez następny miesiąc, 24 godziny na dobę siedzi z nią wychowawczyni. Oczywiście kobieta.
  d.abramowicz@prasa.gda.pl
  t.slomczynski@prasa.gda.pl


  PRZECZYTAJ CAŁY REPORTAŻ Z MAGAZYNU "REJSY": Koszmar małej Izy z Pomorza. Skrzywdzona przez najbliższych, cierpi samotnie w zakładzie [REPORTAŻ]  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama