Koszykówka. PGE Turów Zgorzelec drugi w turnieju o Puchar Prezesa PGE

Mistrzowie Polski zajęli drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Prezesa PGE w Zgorzelcu www.ksturow.eu
Podopieczni Miodraga Rajkovicia pokonali w ostatnim dniu imprezy niemiecką Albe Berlin 82:69. Zgorzelczanie w klasyfikacji generalnej zajęli drugie miejsce, co i tak jest sukcesem biorąc pod uwagę silną obsadę turnieju rozgrywanego w nadgranicznym mieście.

Oprócz PGE Turowa i Alby Berlin w Zgorzelcu wystąpiły również czeski CEZ Nymburk i węgierski Szolnoki Olaj. Najlepszą ekipą podczas weekendowych zawodów okazał się CEZ Nymburk.

- To był bardzo dobry turniej, najlepszy jaki zostanie rozegrany w tym roku w Polsce. Zespoły, które przyjechały do Zgorzelca to bardzo silne drużyny i warto było je zobaczyć – mówił po turnieju trener PGE Turowa Miodrag Rajković.