Opiekunka więziła Violettę Villas przed śmiercią? Proces...

  Opiekunka więziła Violettę Villas przed śmiercią? Proces trwa już dwa lata

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Po blisko dwóch latach w Sądzie Rejonowym w Kłodzku miał w piątek zakończyć się proces Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas.

  Po blisko dwóch latach w Sądzie Rejonowym w Kłodzku miał w piątek zakończyć się proces Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas. ©fot. Polskapresse

  Po blisko dwóch latach w Sądzie Rejonowym w Kłodzku miał w piątek zakończyć się proces Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas. Miał, bo jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy (proces jest utajniony) obrona wnioskuje o przesłuchanie kolejnych świadków. W związku z tym sąd wyznaczył kolejne terminy. Wyrok zapadnie najwcześniej 17 października.
  Po blisko dwóch latach w Sądzie Rejonowym w Kłodzku miał w piątek zakończyć się proces Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas.

  Po blisko dwóch latach w Sądzie Rejonowym w Kłodzku miał w piątek zakończyć się proces Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas. ©fot. Polskapresse

  Elżbieta B. została oskarżona o psychiczne znęcanie nad artystką. Zdaniem śledczych, kobieta nie tylko manipulowała Villas, ale pozbawiała ją wolności: zamykała w pokoju na klucz, wielokrotnie zostawiała samą w nieogrzanym domu, bez jedzenia. Dodatkowo izolowała ją od otoczenia oraz uzależniała podejmowanie decyzji od dostarczania alkoholu.

  Zarzucono jej także, że w okresie bezpośrednio poprzedzającym śmierć artystki, mimo że ta znajdowała się w stanie zagrażającym jej życiu, nie udzieliła jej pomocy. Chodzi o to, że piosenkarka przed śmiercią chorowała na zapalenie płuc, miała też złamaną nogę, a mimo to jej opiekunka nie wezwała lekarza.
  - Jestem niewinna, nie będą niczego komentować, ani nikomu się tłumaczyć - mówiła dziennikarzom przed pierwszą rozprawą Elżbieta B.

  Kobieta nadal mieszka w rodzinnym domu artystki w Lewinie Kłodzkim. Wyrok karny może dla niej oznaczać eksmisję. Dlatego obrona robi wszystko, by ten nie zapadł za szybko. Dodatkowo w procesie cywilnym pojawiły się nowe, ważne dowody. Jednym z nich jest opinia Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie, z której wynika, że Villas nie była świadoma konsekwencji swoich czynów, kiedy w 2008 roku podpisywała testament, w którym przepisała cały majątek Elżbiecie B.

  Opinia została zlecona na wniosek rodziny, która od samego początku twierdziła, że artystka, w chwili spisywania testamentu, była chora i nie wiedziała, co robi. Krzysztof Gospodarek, syn Villas, chce z pomocą sądu odzyskać majątek matki, a głównie rodzinny dom w Lewinie Kłodzkim i pamiątki po mamie (suknie, płyty, zdjęcia). - Chciałbym stworzyć tam coś na kształt muzeum - deklaruje.

  Na jego wniosek przeprowadzono sądowną inwentaryzację majątku. Chodzi o to, by nic nie zostało sprzedane. Choć są zabezpieczone, to w nieogrzewanym domu, niszczeją. Elżbieta B. nadal mieszka w domu artystki, który popadł w całkowitą ruinę.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pazerność

   aniela (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nareszcie prawda wyszła .cieszymy się.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oszczedzcie nam tego

   fremmed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15

   Generalnie to jest fajny czas kiedy stary, schorowany człowiek staje sie całkowicie uzależniony od innych. Kiedy trafi sie na właściwe bydlę to jazda będzie tylko w dół. Tak tez pewnie było tym razem.

   Zdjęcie autora komentarza
   ...

   Lukkas

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   czasem czlowiek uważa, że otacza sie właściwymi ludźmi a tu wychodzi jak wychodzi i życie wszystko weryfikuje...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   aska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   bo tak naprawdę nie wiemy, czy ten obok, ten ktoś co nazywamy go "przyjacielem' jest nim naprawdę? tylko kto ma to zweryfikować? ......sądzę ,że zabrakło tutaj zwyczajnie ludzkiej życzliwości, była...rozwiń całość

   bo tak naprawdę nie wiemy, czy ten obok, ten ktoś co nazywamy go "przyjacielem' jest nim naprawdę? tylko kto ma to zweryfikować? ......sądzę ,że zabrakło tutaj zwyczajnie ludzkiej życzliwości, była pazerność.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama