WSK
Ryszard Życzkowski, mechanik pracujący na co dzień w MPK Wrocław, zdobył złoty medal w podnoszeniu ciężarów. Zwyciężył w swojej kategorii w rozgrywanych w Kopenhadze Mistrzostwach Świata Masters, gdzie startują weterani. Zdobył 211 punktów w dwuboju.

Ryszard Życzkowski jest zawodnikiem WKS Śląsk i mechanikiem w zajezdni tramwajowej przy ul. Powstańców Śląskich. Właśnie przywiózł z Danii złoto w kategorii do 77 kg w dwuboju olimpijskim. W rwaniu i podrzucie uzyskał łącznie 211 punktów. Drugi był Fin, trzeci Niemiec.

Ryszard Życzkowski podnosi ciężary od kilkudziesięciu lat. Kiedyś trenował zawodowo. Był w reprezentacji Polski, a nawet został zakwalifikowany do występu na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles w 1984 r. Ostatecznie na olimpiadę nie pojechał ze względu na bojkot imprezy. Sportowej pasji jednak nigdy nie porzucił. Trenuje kilka razy w tygodniu w Śląsku. Od 1995 r. startuje w Mistrzostwach Świata Masters. To już jego piąty z rzędu tytuł mistrza.

– Systematyczność ćwiczeń to podstawa, ale treningi muszę dostosować do grafiku pracy. Chodzi także o ich intensywność. Po trzech przepracowanych nocach wrzucam sobie na luz. Ćwiczę na pół gwizdka i tak zbieram nowe siły – podsumowuje mistrz.

Źródło: MPK Wrocław

Materiał oryginalny: Mechanik wrocławskiego MPK mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów. Piąty raz z rzędu - Gazeta Wrocławska